P0

Kultūra

Keliaujanti paroda „Baltijos kelio atspindžiai“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-18


1989 m. rugpjūčio 23-ąją, minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines, 650 km ilgio sustojusių ir rankomis sukabinusių žmonių grandinė susijungė į Baltijos kelią tarp trijų Sovietų sąjungos okupuotų Baltijos šalių sostinių – Vilniaus, Rygos ir Talino. Taip buvo pareikštas protestas dėl slaptųjų protokolų ir Baltijos šalių nepriklausomybės panaikinimo. Baltijos kelią surengė Lietuvos persitvarkymo sąjūdis, Estijos ir Latvijos liaudies frontai. Šiemet minime 33-ąsias išskirtinio tautų solidarumo akto metines.

Šia proga Klaipėdos Žvejų rūmai rugpjūčio 23 d. , antradienį, kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius apsilankyti keliaujančioje fotografijų parodoje „Baltijos kelio atspindžiai“.

Paroda bus eksponuojama aplinkai draugiškame elektriniame autobuse „Dancer“, kuris judės per visą miestą nuo Atgimimo aikštės iki prekybos centrų „Big“ ir „Molas“. Nuo 11 val. iki 16.30 val. autobusas apie 45–60 min. stovės penkiose aikštelėse: Atgimimo aikštėje, Šiauriniame rage, Teatro aikštėje, prie PC „Akropolis“, „Big“ ir „Molas“.

Keliaujančiame autobuse bus galima pamatyti Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario, žurnalisto Antano Stanevičiaus fotografijas, kuriose įamžintos istorinio Baltijos kelio akimirkos. 1989-taisiais A.Stanevičius buvo dienraščio „Tarybinė Klaipėda” vyriausiasis redaktorius ir, kaip pats teigė, rimtu fotografu savęs tuokart nelaikė, tačiau, vykdamas į Baltijos kelio ruožą Pasvalys–Saločiai, kuris buvo skirtas klaipėdiečiams, nujautė, kad bus kažkas labai svarbaus, todėl pasiėmė krūvą fotojuostų. Viena nuotrauka pakliuvo į prestižinį Vakarų Europos leidinį. Kai kuriose fotografijose jau vėliau save atpažino Baltijos kelio dalyviai.

Keliaujančiame autobuse apsilankiusieji taip pat galės pažiūrėti dokumentinį televizijos prodiuserės Lauros Paukštės filmą „Nepakartojamas Baltijos kelias“ (2019 m., režisierius Darius Dapkus), kuris jau parodytas daugiau kaip 60-tyje pasaulio šalių.

Atminties autobusu keliaus ir šventinę nuotaiką skleis Žvejų rūmų mišraus choro „Cantare“ dainininkai.

Keliaujančios parodos stovėjimo vietos:

11 -12 val. Atgimimo aikštė;

12.15–13 val. Šiaurinis ragas (Senoji prieplauka);

13 –14 val. Teatro aikštė;

14.30–15.30 val. PC „Akropolis“;

15.45–16.30 val. aikštelė tarp PC „BIG“ ir PC „Molas“.

Parodos partneriai – UAB „Vėjo projektai“, PC „Akropolis Klaipėda“, PC „BIG Klaipėda“, PC „Molas Klaipėda“.


  2022-08-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt