Rengs nemokamas ekskursijas apie garsius, įdomius ir paslaptingus Memelio gyventojus (2)

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-08-18

Klaipėdos vokiečių bendrija vykdo 770-ajam uostamiesčio gimtadieniui skirtą projektą „Įdomūs, garsūs ir paslaptingi Memelio/Klaipėdos gyventojai”. Jo metu bus siekiama pažvelgti į Klaipėdą ir jos istoriją ne per politinius įvykius, pastatus, bet per žmones, išskirtines asmenybes – profesionalūs gidai sukūrė ekskursijų maršrutus tokių asmenybių pėdsakais.

Aistringas Trojos ieškotojas Heinrichas Šlymanas (Heinrich Schliemann) – viena iš asmenybių, apie kurias bus pasakojama ekskursijų metu. Heidelberg University Library nuotr.

Vienos iš ekskursijų metu klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus supažindinami su tomis asmenybėmis, kurios prisidėjo prie Klaipėdos klestėjimo, jos gerbūvio kūrimo, kurių pavardės įrašytos mūsų miesto istorijoje, tačiau apie juos dažnas mažai ką žino.

„Klaipėdos jūrų uosto vystymui ypač daug davė uosto inspektorius ir pirmojo švyturio projektuotojas Johanas Samuelis fon Lilentalis, įspūdingus laivus Dangės ir Kuršių marių krantinėse statė Bėrendas Pyperis ir Paulius Vilius Lindenau, garo variklį į Klaipėdą atvežė ir dramos teatrą atstatė Džonas Meisonas, miestą modernizmo stiliaus pastatais puošė Herbertas Reismanas, litografijose gražiausius miesto vaizdus užfiksavo talentingasis botanikas Gustavas Valdhaueris, o pirmąją ir, ko gero, išsamiausią miesto istoriją parašė Johanas Zembrickis. Ekskursijos metu taip pat išgirsite pasakojimus apie apsukrųjį žydų tautybės pirklį Mozę Jakobson de Jonge, apie tarpukario lietuvį verslininką ir visuomenininką Jokūbą Peteraitį, miesto istorijos šukes po Antrojo pasaulinio karo surinkusį ir miesto identitetą puoselėjusį Dionyzą Varkalį”, – rašo bendrija.

Kitas maršrutas bus skirtas toms asmenybėms, kurios išgarsėjo ne Klaipėdoje, bet čia gimė, gyveno arba lankėsi ir šiandien apie juos svetur žino daugiau nei pas mus. Tai ir, Simonas Dachas, ir astronomas Argelanderis, ir kompozitorius Richardas Vagneris, ir aistringas Trojos ieškotojas Heinrichas Šlymanas, ir pirmojo nekarinio povandeninio laivo kūrėjas Julius Kroehlis, ir sorbas, kūrinio „Lietuvninkai mes esam gimę“ autorius Jurgis Zauerveinas, ir Karlas Eulensteinas, kurio paveikslai šiemet atkeliavo į Prano Domšaičio galeriją, ir seserys Anna bei Margarethe Sinnhuber, nusprendusios tapti profesionaliomis dailininkėmis, kai tai buvo labai nelengva, ir vargu bau ar kam nors Klaipėdoje žinomas vienas iš liberalų partijos Vokietijoje kūrėjų, Maskvoje sušaudytas Arno Ešas, ir Jonas Pleškys, pabėgėlis iš Sovietų sąjungos su povandeniniu laivu ir tapęs žymaus Holivudo filmo „Raudonojo spalio medžioklė“ prototipu.

Į nemokamas ekskursijas tema „Klaipėdos miestui daug davę, bet menkai žinomi žmonės“ kviečiama jau rugpjūčio 27-28 dienomis 11 val. Ekskursijas ves gidė Laurencija Budrytė-Ausiejienė. Registracija el. paštu info@sdh.lt

Nemokamos ekskursijos, kurias ves gidė Rasa Miuller, vyks rugsėjį. Taip pat numatytos viešos paskaitos apie Arno Ešą ir Heinrichą Šlymaną.

Sukurtus virtualius maršrutus apie žymius Memelio/Klaipėdos žmones bus galima užsisakyti ir naudoti edukaciniais tikslais, bus rengiamos ir viešos šių virtualių maršrutų peržiūros.

Žymos: | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Rengs nemokamas ekskursijas apie garsius, įdomius ir paslaptingus Memelio gyventojus”: 2

  1. Anonimas parašė:

    Kur ekskursijos pradžia?
    Ačiū

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Kviečia Nacionalinė bibliotekų savaitė

Balandžio 23–29 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija tradiciškai organizuoja Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

J. L. Vynerio gimtadienio proga - ekskursijos

Juliaus Liudviko Vynerio fondas, švenčiantis 20 metų jubiliejų, kartu su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi šeštadienį, balandžio 6 d., kviečia klaipėdiečius ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Miestas

Tarptautinę turizmo dieną - nemokamos ekskursijos

Klaipėdos miesto turizmo sektoriaus darbuotojai profesinės šventės laukia, apibendrindami praėjusio turistinio sezono rezultatus. „Nors 2023 m. vasara ir nelepino labai ...
2023-09-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This