P0

Regionas

Norima paleisti elektrinį katerį maršrutu Klaipėda – Nida

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-19


Netolimoje ateityje Klaipėdą ir Nidą galėtų sujungti naujas keleivinis maršrutas – elektra varomo katerio linija. Ieškoti galimybių įsigyti elektrinį katerį įmonei „Smiltynės perkėla“ pasiūlyta vykusiame Neringos savivaldybės tarybos posėdyje su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovais.

Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono teigimu, „Smiltynės perkėlos“ vizija turi būti pervežti ne kuo daugiau automobilių, o žmonių.

„Todėl su kitais politikais „Smiltynės perkėlai“ iškėlėme tikslą įsigyti ne pramoginę, o susisiekimo priemonę: ne lėtaeigį keltą, o greitaeigį katerį. Toks būdas pasiekti Nidą būtų ir pažangus, ir ekologiškas“, – pranešime pažymi Seimo narys.

Elektra varomas kateris vienu metu galėtų gabenti 150 keleivių, orientacinė jo kaina būtų 10 mln. eurų. Tam dar reikėtų rekonstruoti Nidos ir Juodkrantės krantines, kur būtų kraunama tokio laivo baterija.

Skelbiama, jog „Smiltynės perkėla“ žada įvertinti naujo transporto būdo parengimo sąnaudas ir ieškoti finansavimo šaltinių. Uostamiesčio bendrovė žada pradėti laivo žvalgytis Švedijoje, kur naujos kartos keleiviniai elektriniai kateriai pradėjo kursuoti šiais metais.

Be to, Susisiekimo ministerija posėdyje pristatė valstybinės reikšmės kelio Smiltynė–Nida rekonstrukcijos projektą – planuojama jį remontuoti neplatinant.

„Bus daromas kelio remontas kelio neplatinant, kad projektas atitiktų saugomų teritorijų reikalavimus ir nepažeistų Naglių rezervato. Bus keičiama kelio danga, o ne jo plotas“, – sako A. Bagdonas.

Šių metų gruodį planuojama pradėti viešųjų pirkimų procedūras, patys kelio remonto darbai vyktų kitais metais.


  2022-08-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt