P0

Miestas, Svarbu

Pirmąja drastiško kainų kilimo auka gali tapti garažas Bangų gatvėje (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-25


„Bangų gatvės parkingas”, – paklaustas, kurių projektų Klaipėdos miesto savivaldybė galimai turės atsisakyti dėl drastiškai augančių išlaidų šildymui, elektrai, degalams, pusiau juokais, pusiau rimtai atsako Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Už garažo projektą bendrovei „Eksploit” sumokėti 24 805 eurai. „Eksploit” vizualizacija

Jis patvirtina, kad ant stalo šiuo metu sudėti visi ilgalaikiai ir trumpalaikiai savivaldybės projektai: rengiamasi ateinančiųjų metų strateginio veiklos plano korekcijai.

„Pinigų papildomų nesišviečia”, – tiesiai sako direktorius, dar nesiryžtantis pasakyti, kiek jų gali pritrūkti. Neaišku, ar paslaugų ir prekių kainos dar kils, nusistovės, o gal pradės kristi. 

G. Neniškis pastebi ir tam tikras optimistines tendencijas: paskutinieji pirkimai rodo, kad statybų kaštai nebeauga, jie keičiasi tik dėl darbo užmokesčio pokyčių. Tačiau visi savivaldybės projektai bus atidžiai „perkratyti”, diržus gali tekti ir susiveržti.

Galutinius sprendimus per artėjantį priešrinkiminį sezoną turės priimti Klaipėdos miesto savivaldybės taryba. Ji apsispręs ir dėl daugiaaukščio garažo Bangų gatvėje, šalia Jono kalnelio, statybos perspektyvų. Tačiau administraciją siūlys šio projekto atsisakyti. 

„Atvirai Klaipėdai” anksčiau pranešė, kad kai kurie statybos rinkos dalyviai teigė, kad tokio garažo statybos kaina šiuo metu gali siekti apie 5 mln. eurų. Nors pavasarį skelbto konkurso sąlygose buvo nurodoma, kad tiekėjų pasiūlymų kaina negali viršyti 3,6 mln. Eur su pridėtinės vertės mokesčiu. Statyboms buvo numatytas 26 mėnesių laikotarpis. Tačiau niekas tame konkurse nedalyvavo – jis buvo nutrauktas.

Nesulaukus pasiūlymų Savivaldybės administracija paskelbė rinkos konsultaciją. Jos metu potencialių rangovų teirautasi, kokias sąlygas papildomai jie siūlytų įtraukti į techninę specifikaciją arba kurių reikėtų atsisakyti, ar tinkami kainos peržiūros būdai, terminai, koks preliminariai galėtų būti šio pirkimo objekto biudžetas. Taip pat klausta, ar nustatytas darbų atlikimo terminas yra pakankamas.

Ties Jono kalneliu ir Kultūros fabriku esančios automobilių aikštelės vietoje numatyti daugiaaukščio garažo projektiniai sprendiniai visuomenei buvo pristatyti beveik prieš ketverius metus. Šį projektą tada kritikavo Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba, jį pavadinusi visiškai nelogiška ir absurdiška miesto investicija.

Savivaldybė mažiausiai iki 2028-ųjų buvo atidėjusi planus statyti tokį garažą, kuris iš pradžių preliminariai buvo vertintas 1,2 mln. eurų, tačiau persigalvojo. G. Neniškis šį vasarį teigė, kad pasikeitusią savivaldybės poziciją nulėmė prasidėjusi buvusios „Švyturio” alaus daryklos konversija. Tačiau šiandien savivaldybės užkulisiuose jau abejojama šio projekto perspektyvumu.

Buvusios „Švyturio“ alaus gamyklos patalpose už 10 mln. eurų numatoma įkurti 15 tūkst. kv. m dydžio erdvę „Tech Zity“. Joje planuojama įrengti 370 privačių modernių ofisų, 30 vietų „co-working“ erdvę, „co-living“ erdvę 20-čiai žmonių, tris konferencijų sales, kurių vienoje bus net 650 vietų, bei 52 modernius loftus ir vieną išskirtinį „penthouse” tipo loftą. Naujose erdvėse taip pat planuojami restoranai, sporto centras. Tačiau pastaruoju metu statybininkų šiame objekte beveik nematyti.

Miesto straipsnių vidus


  2022-08-25

  Vienas komentaras apie “Pirmąja drastiško kainų kilimo auka gali tapti garažas Bangų gatvėje”

  1. AvatarT (IP: 78.56.155.116)

   Šitoje savivaldybėje viskas stalčiuose, taip kad vienu daugiau ar mažiau, jokio skirtumo!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt