P0

Svarbu

„Atvira Klaipėda”: ištikimų bičiulių parama ir Vokietijos įvertinimas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-08-29


Vasaros ritmui padarius įtaką tradicinę „Atviros Klaipėdos” ataskaitą apie praėjusį mėnesį šįkart pristatau gerokai vėliau nei įprastai. Nors liepą kai kurie jau gali ir būti pamiršę, „Atvirai Klaipėdai” ji tapo dar vienu išskirtiniu mėnesiu.

Tai nutiko dėl to, kad Vokietijos vyriausybė per savo ambasadą Lietuvoje nusprendė finansuoti projektą, skirtą rusiškos „Atviros Klaipėdos” rubrikos tęstinumui. Žinia, ši rubrika atsirado dar 2020-ųjų gegužę Šiaurės ministrų tarybos skirto finansavimo dėka. Vėliau prie jos tęstinumo prisidėjo Didžiosios Britanijos vyriausybė, Tarptautinio spaudos instituto ir Europos tautinių mažumų laikraščių asociacijos sukurta iniciatyva „NewsSpectrum”. Dabar jau Vokietijos vyriausybės dėka rusakalbiai Klaipėdos gyventojai, taip pat ir pabėgėliai iš Ukrainos, galės sužinoti apie miesto aktualijas, paskaityti specialiai šiai rubrikai parengtus interviu ar komentarus.

Taip pat liepą šiemet pateikė siurprizą Mokesčių inspekcija. Iki tol žmonių skirtą jau sumokėto gyventojų mokesčio paramą (GPM) pervesdavusi rudenį, šįkart tai padarė vasarą.

Per metus taip „Atvirą Klaipėdą” remiančių mūsų skaitytojų sumažėjo nuo 108 iki 91, tačiau galima pasidžiaugti, kad likusiųjų skirta parama padidėjo nuo 4477 Eur pernai iki 4635 Eur šiemet. Labai ačiū visiems, kurie ir taip prisidėjote prie „Atviros Klaipėdos” gyvavimo!

Pabaigai, kaip visada, skaičiai.

Liepą VšĮ „Klaipėda atvirai“ gavo 13 190,22 Eur paramos: 299 Eur pervedė fiziniai asmenys, 3018 Eur pervedė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas projektams „Ką pasakoja archyvas II” ir „Centrinis archyvas: kodas – Klaipėda”, 338 Eur pervedė juridiniai asmenys už paskelbtus banerius ir nuorodas, 4900 Eur pervedė Vokietijos ambasada Lietuvoje rusiškos rubrikos projektui „ Offen Klaipeda – Fighting for the minds of Klaipeda’s Russian speaking community”, 4635,22 Eur sudaro Mokesčių inspekcijos pervesta fizinių asmenų skirta 1,2 proc. GPM parama.

Praėjusį mėnesį išleidome išleidome 8794,27 Eur:

Žurnalistų paslaugos – 1497 Eur
Bankiniai mokesčiai – 12 Eur
Mobilusis ryšys – 43,17 Eur
Mokesčiai finansų įstaigoms už paramos administravimą – 12,76 Eur
Duomenų saugyklų nuoma – 7,82 Eur
Kuras – 77,18 Eur
SMS paramos administravimo mokestis – 2,93 Eur
Gyventojų pajamų mokestis – 354,02 Eur
Birželio mėnesio alga redaktoriui – 960,49 Eur
„Sodros” mokesčiai – 418,37 Eur
Autobuso bilietai – 75,5 Eur
Darbo vietos nuoma – 84,7 Eur
Buhalterijos paslaugos – 80 Eur
Archyvinės nuotraukos – 155 Eur
Vertimų į rusų kalbą paslaugos – 177 Eur
Operatoriaus paslaugos projektui „Istorinės Klaipėdos pėdos” – 1200 Eur
TV žurnalisto paslaugos projektui „Istorinės Klaipėdos pėdos” – 3300 Eur
Serverio nuoma – 336,33 Eur.


  2022-08-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt