Piliavietėje įsikurs karininkų Ramovė? (4)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-08-29

Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos vadas jūrų kapitonas Giedrius Premeneckas dar praėjusių metų pradžioje kreipėsi į miesto merą prašydamas perduoti kariuomenei pastatą Priešpilio g. 2, tačiau tik dabar Savivaldybės administracija parengė atitinkamą sprendimo projektą ir teikia jį svarstyti miesto Tarybai.

Priešpilio g. 2. Artūro Šulco nuotr.

Jūrų kapitonas teigia, kad „priešingai negu kitų Lietuvos valstybės didmiesčių karinių įgulų atstovai”, Klaipėdos įgula neturi savo Ramovės, „kurioje būtų galimybė užtikrinti karių dvasinį ir kultūrinį ugdymą”. Prašyme nurodyta, jog pastatas ir jį supanti teritorija liktų prieinama visuomenei bei miesto svečiams, o pats statinys būtų organiškai integruotas į piliavietės aplinką.

Šį mėnesį Lietuvos kariuomenė patikslino, kad atlikusi kapitalinio remonto darbus ji neprieštarautų su Klaipėdos miesto savivaldybės valdomu Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi sudaryti sutartį, kurioje būtų numatytas patalpų skyrimas muziejaus reikmėms.  

Savivaldybės administracijos nuomone, patenkinus kariuomenės prašymą ir priėmus atitinkamą Tarybos sprendimą, atsirastų galimybė atlikti pastato kapitalinį remontą valstybės lėšomis.

Prieš perduodant minėtą pastatą valstybės nuosavybėn jis iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus turi būti iš pradžių perduotas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai valdyti patikėjimo teise.

Pastato Priešpilio 2 bendrasis plotas – 954,3 kv. m, pradinė vertė – 5,8 tūkst. eurų. Tokia pati – ir likutinė vertė. Šiame pastate esančias patalpas muziejus naudoja kaip sandėlį.

Klaipėdos miesto savivaldybės nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba pernai spalį konstatavo, kad be esminių tūrio pakeitimų (išlaikant dabartinius du aukštus) pastatas yra tinkamas transformuoti į Ramovę.

Piliavietėje šis pastatas atsirado 1923-1924 m. ir tarnavo kaip „Neptūno“ irklavimo bazė. Tiesa, tarpukariu irklavimo bazė buvusi vieno aukšto, o sovietmečiu ant senojo pastato buvo pastatytas antrasis aukštas.

Žymos: | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Piliavietėje įsikurs karininkų Ramovė?”: 4

  1. Vidmantas parašė:

    “Puikiai įsirašo” į piliavietės paveldą ir papuošia buvusio pylimo vietą. Nes komtūras buvo buvo irkluotojas ir čia bazavo savo valtį.

  2. Martas parašė:

    Čia ne Kaunas , vyručiai ar nieko nesupainiojot . Mėmelburge jūs okupantai , bet ir apetitas kariškiu .

  3. Kad jau taip parašė:

    tai gal jau būtų geriau beliašinei ar nors plovyklai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

„Bolt“ paspirtukai prieš klaipėdiečius 2 

Prieš gerą mėnesį rašiau, kaip „Bolt“ paspirtukai mūsų miestelyje visame gražume atskleidžia karaliaus nuogumą. Kaip laisvai kėlė ši įmonė su ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Politikai giriasi sumažinę Klaipėdos oro taršą

„Viso labo tereikėjo dvigubai padidinti valymo skaičių ir problema pradėjo ženkliai mažėti, – Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Muziejus kvies susitikti prie švyturio

Liepos 23-ąją, 17.30 val., Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaroma paroda „Susitikime prie švyturio“. Paroda bus ...
2024-07-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This