P0

Miestas, Svarbu

Piliavietėje įsikurs karininkų Ramovė? (4)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-29


Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos vadas jūrų kapitonas Giedrius Premeneckas dar praėjusių metų pradžioje kreipėsi į miesto merą prašydamas perduoti kariuomenei pastatą Priešpilio g. 2, tačiau tik dabar Savivaldybės administracija parengė atitinkamą sprendimo projektą ir teikia jį svarstyti miesto Tarybai.

Priešpilio g. 2. Artūro Šulco nuotr.

Jūrų kapitonas teigia, kad „priešingai negu kitų Lietuvos valstybės didmiesčių karinių įgulų atstovai”, Klaipėdos įgula neturi savo Ramovės, „kurioje būtų galimybė užtikrinti karių dvasinį ir kultūrinį ugdymą”. Prašyme nurodyta, jog pastatas ir jį supanti teritorija liktų prieinama visuomenei bei miesto svečiams, o pats statinys būtų organiškai integruotas į piliavietės aplinką.

Šį mėnesį Lietuvos kariuomenė patikslino, kad atlikusi kapitalinio remonto darbus ji neprieštarautų su Klaipėdos miesto savivaldybės valdomu Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi sudaryti sutartį, kurioje būtų numatytas patalpų skyrimas muziejaus reikmėms.  

Savivaldybės administracijos nuomone, patenkinus kariuomenės prašymą ir priėmus atitinkamą Tarybos sprendimą, atsirastų galimybė atlikti pastato kapitalinį remontą valstybės lėšomis.

Prieš perduodant minėtą pastatą valstybės nuosavybėn jis iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus turi būti iš pradžių perduotas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai valdyti patikėjimo teise.

Pastato Priešpilio 2 bendrasis plotas – 954,3 kv. m, pradinė vertė – 5,8 tūkst. eurų. Tokia pati – ir likutinė vertė. Šiame pastate esančias patalpas muziejus naudoja kaip sandėlį.

Klaipėdos miesto savivaldybės nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba pernai spalį konstatavo, kad be esminių tūrio pakeitimų (išlaikant dabartinius du aukštus) pastatas yra tinkamas transformuoti į Ramovę.

Piliavietėje šis pastatas atsirado 1923-1924 m. ir tarnavo kaip „Neptūno“ irklavimo bazė. Tiesa, tarpukariu irklavimo bazė buvusi vieno aukšto, o sovietmečiu ant senojo pastato buvo pastatytas antrasis aukštas.


  Miesto straipsnių vidus

  2022-08-29

  4 komentarai “Piliavietėje įsikurs karininkų Ramovė?”

  1. AvatarVidmantas (IP: 84.15.189.182)

   “Puikiai įsirašo” į piliavietės paveldą ir papuošia buvusio pylimo vietą. Nes komtūras buvo buvo irkluotojas ir čia bazavo savo valtį.

  2. AvatarMartas (IP: 193.217.26.33)

   Čia ne Kaunas , vyručiai ar nieko nesupainiojot . Mėmelburge jūs okupantai , bet ir apetitas kariškiu .

  3. AvatarKad jau taip (IP: 88.119.156.187)

   tai gal jau būtų geriau beliašinei ar nors plovyklai

   • AvatarRamovė (IP: 78.57.218.198)

    Jei negauni darbo plovykloje ar beliašinėje, nenusimink, gal gausi kiemsargio darbą Ramovėje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt