Eismo naująja estakada teks laukti apie metus

Fotoreportažai, Svarbu, Transportas

Šių metų spalį virš Baltijos žiedo statomos estakados konstrukcija turėtų būti baigta, tačiau asfaltas ant jos bus išlietas jau tik kitais metais. Taip antradienį statybvietėje apsilankiusiems miesto vadovams kalbėjo rangovo – AB „Kauno tiltai“ – statybos darbų vadovas Aurimas Garbačiauskas.

Artūro Šulco nuotr.

Ant statomos estakados virš žiedinės sankryžos pasidairyti antradienį užsiropštė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis bei Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Valdas Švedas, lydimi būrelio statytojų.

Žvilgsnis nuo estakados į Šilutės plentą. Artūro Šulco nuotr.

V. Švedas, paklaustas, ar savivaldybė yra užsitikrinusi visas lėšas, kurių reikia šio objekto statyboms šiais metais, atsakė, kad trūksta 3 milijonų eurų, bet tikimasi jų sulaukti iš Susisiekimo ministerijai pavaldžios Kelių direkcijos. Paklaustas, kada abejomis estakados pusėmis galės ne tik miesto meras su palyda vaikščioti, bet ir visas transporto srautas judėti, V. Švedas tikina, kad iki kitų metų rudens – tikrai.

Artūro Šulco nuotr.

Į klausimą, ar ir dabar, kai ant estakados yra tik betonas, būtinybei esant ja galėtų važiuoti sunkioji technika, Aurimas Garbačiauskas atsakė teigiamai.

Vaizdas į Baltijos prospektą. Artūro Šulco nuotr.

Baltijos prospekto ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstrukcija pagal pirminį susitarimą turėtų baigtis kitų metų vasarį, tačiau Klaipėdos savivaldybė pasirašė naują susitarimą su AB „Kauno tiltai“ dėl papildomų darbų ir rekonstrukcijos pabaigos datos nukėlimo iki 2024 metų vasaros.

Artūro Šulco nuotr.

Pradinė šio projekto kaina buvo 30,5 milijonų eurų. Nuo pirminės sutarties pasirašymo ji išaugo iki 38,2 milijono eurų. Baltijos prospekto sankryžoje su Šilutės ir Vilniaus pl. šiais metais jau atlikta darbų už beveik 11 mln. eurų.

Smalsuoliai įsirengė vietas statyboms stebėti. Artūro Šulco nuotr.

Planuojama, kad jau šią savaitę žiedinėje sankryžoje eismas vyks vėl dviem juostomis (šiuo metu dalyje žiedo eismas apribotas iki vienos eismo juostos). Žiemą kelininkai darys techninę pauzę ir tuo metu važiavimas žiedu bus gerokai lengvesnis nei dabar. Tačiau pratęsus darbus transporto eismo situacija šioje sankryžoje vėl kurį laiką bus sudėtingesnė – iki visiško projekto įgyvendinimo pabaigos.

Estakada. Artūro Šulco nuotr.

INFORMACIJA

Baltijos pr. žiedinės sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. rekonstrukcija ir estakados statyba – didžiausias šiuo metu savivaldybės įgyvendinamas susisiekimo infrastruktūros projektas. Įvertinus technologines pertraukas bei suplanuotą II darbų etapą, kurio metu bus įrengtos dvi papildomos požeminės perėjos, numatoma, kad visi darbai turėtų būti baigti 2024 m. I pusmetyje.

Įgyvendinant projektą virš žiedinės sankryžos rytų-vakarų kryptimi bus pastatyta estakada, o pati žiedinė sankryža bus modernizuota. Su rangovu – AB „Kauno tiltai“ – pasirašytos sutarties vertė 38,18 mln., iš jų 3,7 mln. numatyti II darbų etapui.  

2 Comments

  1. Ramass

    Atvira Klaipėda jau pamiršo , kad turi tokią fotoreportažų skiltį , ar droną atėmė?

    Reply
  2. Normaliai

    Dabar yra 2022 vasara,tai iki 2024 vasaros 2 metus klos asfalta.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Baigta Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcija

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog baigti Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu rengiama techninė ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Miestas

Dabartiniai vicemerai uždirba ženkliai daugiau

Trijų Klaipėdos vicemerų mėnesiniai atlyginimai šių metų pirmą ketvirtį vidutiniškai buvo 5679 eurai neatskaičius mokesčių. O pernai metais šie pareigūnai ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Spyglys

Girulių milijonieriai šiepia dantis į Kūdikių namus?*

Jau kuris laikas sklinda gandai, kad Kūdikių namų Giruliuose žemė ir pastatai parūpo vietos milijonieriams. Ir jie kurpia gudrų planą, ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This