P0

Svarbu, Švietimas

Ministerija svarsto galimybę sujungti Jūreivystės mokyklą ir universitetą (8)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-08-30


Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) direktorius Vaclav Stankevič patvirtino, kad antradienį vykusio susitikimo su uostamiestyje besilankiusia švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždinienė iš jos išgirdo ir apie galimybę šią įstaigą prijungti prie Klaipėdos universiteto (KU).

LAJM vadovas sakė tai vertinantis neigiamai ir nemato priežasčių, kodėl reikėtų vykdyti tokią reformą. Tuo metu KU rektorius Artūras Razbadauskas teigia matantis daug sinerginių dalykų, kurie leistų sujungti šias dvi aukštojo mokslo įstaigas.

Mato Mačiulskio nuotr.

Pasak V. Stankevič, susitikimo su ministre metu buvo pasakyta, kad iki rugsėjo pabaigos turėtų paaiškėti sprendimai dėl visų šalies kolegijų pertvarkos, o viena iš jos dalių gali būti LAJM prijungimas prie KU. Tačiau tai dar tikrai nėra faktas.

„Tokią perspektyvą vertinu neigiamai. Mes nieko nedubliuojame, šalyje niekur daugiau nėra tokių studijų programų. Dirbame gerai, stabiliai – ir materialiniu, ir finansiniu aspektu. Patalpos suremontuotos, įrengtos laboratorijos. Diplomai yra pripažįstami visame pasaulyje, baigusieji mūsų studijas gali studijuoti magistrantūroje bet kuriame universitete. Mes tikrai gerbiame Klaipėdos universitetą, norime, kad jis būtų kuo stipresnis, tačiau tokiai reformai tikrai nematau jokio pagrindo”, – sakė direktorius, kurio vadovaujamos mokyklos steigėja yra Vyriausybė.

V. Stankevič sakė sulaukęs ministrės patikinimo, kad bus išgirsta ir mokyklos bendruomenės nuomonė, nes jos iki šiol niekas neklausė.

Pasak direktoriaus, LAJM turi šiokią tokią autonomiją – yra jos Taryba ir Akademinė taryba, su kuriomis turėtų būti derinama tokia pertvarka, tačiau neradus su jomis sutarimo Vyriausybė gali remtis specialios komisijos išvada.

Pasak KU rektoriaus A. Razbadausko, apie galimą jo vadovaujamos alma mater ir LAJM sujungimą su ministre buvo kalbama bendrame kolegijų pertvarkos kontekste.

„Kolegijos skirtingai nei universitetai nepaisė minimalių stojimo reikalavimų. Aukštoji jūreivystės mokykla šiuo atžvilgiu nebuvo išimtis”,  – sakė rektorius.

Jis teigė matąs daug galimos sinergijos ir dėl infrastruktūros, ir dėl KU laivyno, ir dėstytojų.

„Tikrai nemaža dalis mūsų dėstytojų šiuo metu dirba ir Aukštojoje jūreivystės mokykloje”, – teigė A. Razbadauskas.


  2022-08-30

  8 komentarai “Ministerija svarsto galimybę sujungti Jūreivystės mokyklą ir universitetą”

  1. AvatarKU apetitas (IP: 86.100.178.161)

   Jūreivystės mokykla dirbo, kai KU dar net mintyse nebuvo. Razbadauskas su KU nori likti vienu dideliu monstru, apetitu nesiskundžia! KU iki jūreivystės mokyklos – jūrmylės! Bet konkurentas būtų sunaikintas. O po to skaidys.

  2. AvatarReikia (IP: 78.57.209.60)

   Reikia sujungti, nes KU merdi…

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.115.93)

    Tai čia KU problemos, kitų įstaigų tai neliečia. mažiau lėšų saviems švaistyti reikėjo.

  3. AvatarSkeptikė (IP: 78.56.167.120)

   Kokio velnio tokie sujungimai? Puikiai mokykla tvarkosi ir be universiteto, iš to jai jokios naudos. Taip kaip su ligoninių sujungimais, kažkam tiesiog paranku ir naudinga.

   • AvatarTai, kad (IP: 86.100.137.239)

    universitetas be mokyklos eina į dugną…

  4. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Bevertis, trečiųjų šalių studentų universitetas nebežino kaip pakelti savo nusmukusi lygį. Tai būtų jūreivystės mokyklos žlugdymas.

   • AvatarGėda (IP: 78.56.147.114)

    Būtent. Sunaikino laivyną, dabar tokią puikią Jūreivystės aukštąją ruošiasi naikinti… Didesnės beprotybės nebuvo galima “sustretaguoti’AUžuojauta ponui chirurgui-rektoriui Razbadauskui. Gėda, nejau meras pritars tokia išdavystei?

   • AvatarAnonimas (IP: 88.119.156.187)

    nereikia norėti iš KU kažkokios pažangos kai Grubliauskas susistato savo klusnius politinius parankinius Razbadauskius. Tie dar prisirenka visokių B.Petrauskų, E.Mantulovų ir garbinga švietimo įstaiga tampa užrūgusia nevykėlių lagūna iš kurios šviesesni protai neša kudašių, o likę imituoja veiklą

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt