P0

Sportas

Europos judumo savaitę – ir futbolas vaikštant

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-31


Futbolas vaikščiojant – tai mažojo futbolo versija, kuri sugalvota ir reglamentuota kaip atskira žaidimo rūšis, siekiant įtraukti į žaidimą senjorus.

Uostamiesčio senjorai jau spėjo pamilti šį smagų ir naudingą sveikatai užsiėmimą – žaidimo dalyvių gretos sparčiai plečiasi. Organizatorių nuotr.

2011 m. vasarą Anglijos futbolo klubas „Chesterfield“ pakvietė 50 metų ir vyresnius žmones dalyvauti Futbolo vaikščiojant (Walking football) programoje. Nuo to laiko žaidimas po truputį išplito visoje Jungtinėje Karalystėje, susibūrė šimtai komandų, įsikūrė šio žaidimo asociacija.

Taisykles turintis žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, neleidžia didesnio kontakto, taip sumažindamas tikimybę patirti traumą, tačiau skatina judėti, bendradarbiauti komandoje ir išlaiko pagrindinius futbolo elementus.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, rugsėjo 16 dieną, minėdamas Europos judumo savaitę, kviečia uostamiesčio senjorus išbandyti šią pasaulyje sparčiai populiarėjančią fizinio aktyvumo formą visiškai nemokamai.

Susitikimo metu su žaidimo taisyklėmis supažindins profesionalus treneris Martynas Karpavičius, dirbantis vadybininku Lietuvos masinio futbolo asociacijoje.

Nuo 2008 metų jam pavyko surengti net 188 renginius, kurie kasmet vyksta skirtinguose Lietuvos kampeliuose. Pagal specialybę Martynas yra socialinis pedagogas, kūno kultūros mokytojas ir futbolo treneris, tačiau kiekvienais metais jis suranda laiko ir įvairių renginių, švenčių organizavimui, kurie skirti ne tik mažiausiems, bet ir aktyviems senjorams.

Visus judumo savaitės renginius rasite čia.


  2022-08-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt