P0

Svarbu, Transportas

Modernizuos centrinės Klaipėdos eismo ašies valdymo sistemą (7)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-31


VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ organizuoja eismo valdymo sistemos modernizavimo Smiltelės g., Taikos pr., Tiltų , Herkaus  Manto ir Liepojos gatvėse techninio darbo projekto parengimo paslaugų pirkimą.

Taikos prospektas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Dažnai sakoma, kad uostamiestyje esama tik trijų gatvių – Minijos, Šilutės plento ir Taikos prospekto: jose ir jų tęstiniuose koncentruojasi didžiausi transporto srautai.

Centrinėje ašyje – Smiltelės g., Taikos pr., Tiltų , Herkaus Manto ir Liepojos gatvėse – siekiama suprojektuoti naujas šviesoforais reguliuojamas sankryžas, šviesoforinių sankryžų ir pėsčiųjų perėjų rekonstravimą arba kapitalinį remontą. Minėtose gatvių atkarpose susisiekimas ir dviračiais yra nepatogus, vietomis nesaugus, nėra nutiesti atskiri dviračių takai. Yra tik esamas senas pėsčiųjų takas, kurio danga nėra lygi, plytelės iškrypusios.

Numatyta, kad visų sankryžų valdikliai privalės būti valdomi Klaipėdos miesto naudojamoje bendroje šviesoforų valdymo sistemoje (Omnia), sistemoje Smart Prio, leidžiančioje sujungti skirtingų gamintojų valdymo įrangą į vieną naudotojo prieigą, bei sistemoje, leisiančioje suteikti pirmenybę viešajam transportui kirsti šviesoforines sankryžas. 

Bus projektuojamos naujos šviesoforinės sankryžos Taikos pr., Naujakiemio ir Raudonės g. sankirtoje bei Taikos pr., Debreceno ir Naikupės gatvių sankirtoje. Kapitaliai remontuoti numatoma Taikos pr., Kūlių Vartų bei Galinio Pylimo g. sankryžą, Statybininkų ir Taikos prospektų eismo žiedą. Taip pat – ir Baltijos bei Taikos prospektų sankryžą. 

Kitos esamos sankryžos bus rekonstruojamos tik dalinai.  Projektą norima parengti taip, kad būtų galima jį įgyvendinti atskirais, vienas nuo kito nepriklausančiais, etapais.

Naujos modernios eismo valdymo sistemos projektavimas nėra paprastas uždavinys, jam atlikti bus skiriama 12 mėnesių. Tačiau šis terminas gali būti pratęstas vos ne dvigubai.

Šiuo metu mieste tokia sistema jau diegiama Minijos, Pilies, Naujosios Uosto, S. Dariaus ir S. Girėnų gatvių ašyje.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2022-08-31

  7 komentarai “Modernizuos centrinės Klaipėdos eismo ašies valdymo sistemą”

  1. Avatar (IP: 83.179.88.65)

   Dar Minijos gatvės nebaigė, o jau taikos griebiasi, cirkininkai 🙂

  2. AvatarKostas (IP: 84.15.185.213)

   Viskas, pyzdec… per miesta nebepervaziuosi. Kokie imbicilai tvarko eisma mieste? Kaip sankryza, taip nesamone

  3. Avatar100% (IP: 88.119.41.104)

   Jus jau geriau tik nieko nedarykit,visi nuo to tik laimes..!!!

  4. AvatarAr kada nors bus tvarka? (IP: 78.62.20.83)

   Pati nesaugiausia vieta pėstiesiems – Dangės skveras. Čia be jokios tvarkos, be jokio reguliavimo pėsčiųjų take į abi puses malasi dviratininkai, paspirtukininkai (elektriniai ir ne). Pėstiesiems lieka tik be perstojo dairytis ir šokinėti į pašalius. Atsipalaiduosi – tuoj pat trinktels į ranką, šoną, nugarą. Kartą skaudžiai paspirtukas užgavo kulną.

  5. Avatarklp (IP: 88.119.136.56)

   Minijos gatvėje dabar montuoja tą sistemą, bet ji labai tolima kol kas tai Smart sistemai, į kairę spėja pasukti tik trys mašinos, o pėstieji nespėja pereiti per Minijos gatvę, žalia banga taip pat dar nekvepia, nagi nagi įdomu, kaip pavyks tą Smart padaryti, kad tik nesigautų Smird ?

   • AvatarTaigi (IP: 88.119.41.104)

    Padekokit Valstiečiams už nuimtas žalias rodykles.!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt