P0

Regionas

Žvejybos ypatumai: kalnai nuorūkų ir šiukšlėmis nubarstytos pakrantės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-31


Nemuno deltos regioninis parkas kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų ir nors dalyje čia esančių vandens telkinių organizuojama tik limituota žvejyba, išskirtinė gamtos oazė labai populiari tarp žvejų, kurie, anot parko darbuotojų, ne tik mėgaujasi žūkle, bet neretai pamiršta susirinkti savo šiukšles žvejybos vietose.

Asociatyvi portalo archyvo nuotr.
Žvejų zonose – daugiausiai šiukšlių

Anot Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Nemuno deltos regioninio parko grupės atstovės Žanetos Iršienės, vasaros sezonu parke išties pastebimas atliekų kiekių padidėjimas. Kaip ir daugelyje misijos dalyvių ir ambasadorių aplankytų regioninių parkų, vasaros metu čia daugiausiai randama maisto ir gėrimų pakuočių, plastikinių, skardinių indų, plastikinių maišelių, stiklo, cigarečių nuorūkų. Šie radiniai dažniausiai aptinkami upių pakrantėse, paplūdimyje,  poilsiavietėse, stovyklavietėse, pažintiniuose takuose ir žvejybos vietose.

„Atliekų kiekius stebime prižiūrėdami rekreacines, poilsio ir žvejų zonas. Deja, tenka pripažinti, kad žvejų zonose randame daugiausiai šiukšlių“, – pranešime pažymi Ž. Iršienė.

Jos teigimu, ors šiukšlių randama nemažai, tačiau pastebimos ir pozityvios tendencijos.

„Kai kur poilsiautojai susirenka savo šiukšles, žmonės tampa po truputį sąmoningesni, bet yra vietų, kur poilsiautojai dar turėtų labiau pasistengti, ypač žvejai“, – teigia parko atstovė. 

Numatomos baudos

Aplinkos apsaugos departamento duomenimis, mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės numato, kad asmenys, užsiimantys mėgėjų žvejyba, privalo užtikrinti švarą žvejybos vietoje.

„Prieš pradėdami žvejybą ir žvejybos metu visas atliekas, esančias penkių metrų spinduliu nuo žvejybos vietos, žvejai turi surinkti, o baigę žvejoti, surinktas šiukšles išsivežti ir pasirūpinti tinkamu jų išrūšiavimu. Žvejams, nesilaikantiems reikalavimo penkių metrų spinduliu aplink žvejybos vietą susirinkti šiukšles, gali būti taikomas įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 60 eurų“, – teigia Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

„Visą vasarą su aplinkosaugine iniciatyva keliaudami paskui poilsiautojus šalies regioniniuose parkuose be įprastinių atostogų šiukšlinimo tendencijų užčiuopėme dar vieną Lietuvos gamtos skaudulį – netvarkingai paliktas žvejų vietas. Ne paslaptis, kad žvejybą propaguojantys žmonės gamtoje praleidžia itin daug laiko, o to laiko praleidimo rezultatai kai kur katastrofiški – žolynuose voliojasi žvejybinio valo likučiai, o krantinės tiesiog nubarstytos cigarečių nuorūkomis – jas ten gali semti kastuvais“, – įspūdžiais dalijasi iniciatyvos „Misija: švari vasara‘22“ organizatorė, įstaigos „Žaliasis taškas“ atstovė Simona Rasalė.

Lankantis Rusnėje misijos dalyviams teko pabendrauti ir su pačiais žvejais.

Anot jos, daugelis kalbintų žvejų tvirtino, jog savo šiukšles tikrai susirenka, kiti teigė, kad šiukšlių neturi, tačiau šalia jų stovintys ir tuštėjantys žuvų masalui bei jaukui naudojami konservuotų kukurūzų indeliai bylojo ką kita. Kad šiukšlių tikrai bus, išdavė ir po kėdėmis saulės šešėlyje išrikiuoti gėrimai bei pietų valandos laukiantys užkandžiai.

„Pakalbėjus draugiškai su žvejais apie jų poilsiavimo įpročius gamtoje bei priminus jiems, kad, pavyzdžiui, žvejybos valas gamtoje suyra per 600 metų, paaiškėjo ir tai, kad ne kiekvienas jų yra pasirūpinęs maišeliais, skirtais išsivežti atliekoms iš žvejybos vietos. Tad akcijos dalyviai upės
krantinėje įsikūrusiems ir savo laimikių kantriai laukiantiems žvejybos entuziastams išdalino specialius šiukšlių maišus, kad po žvejybos būtų patogu su savimi pasiimti ne tik savo laimikį, bet ir šiukšles. Tikrai nenorime sakyti, kad visi žvejai elgiasi neatsakingai, tikime, kad šioje
bendruomenėje yra daugybė kultūringų žmonių, tačiau mūsų misijos tikslas – ugdyti atsakingesnius visuomenės poilsiavimo įpročius ir savo pavyzdžiu parodyti, kad pakelti ne tik savo, bet ir svetimo šiukšlę yra mūsų pareiga prieš gamtą bei mus pačius“, – teigia S. Rasalė.


  2022-08-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt