P0

Švietimas

Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centrui įteiktos istorinės dovanos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-02


Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centrui šie nauji mokslo metai ypatingi ne tik dėl naujų programų, bet ir dėl garbingų svečių iš Vokietijos, kurie atvyko pasveikinti mokyklos bendruomenės. Pauliaus Lindenau anūkas Konrad Goke mokyklai padovanojo istorinę Pauliaus Lindenau laivų statyklos vėliavą ir autentišką savo senelio, garsaus laivų statytojo ir inžinieriaus portretą.

„Mokyklos pavadinimas mūsų senelio Pauliaus Lindenau vardu, šiandien yra partnerystės ir draugystės išraiška tarp šalių ir tarp žmonių, kuriems yra svarbūs istoriniai saitai. Tai liečia žmones, kuriems Klaipėda ir Lietuva kažkada buvo namai, dabartinėje neramioje situacijoje, kai visi privalome vienytis, Europa yra bendri mūsų visų namai. Džiaugiamės galėdami kartu paskelbti naujų mokslo metų pradžią. Buvimas čia, kur prieš šimtą metų gyveno mūsų senelis, įkūręs savo vardo laivų statyklą ir mašinų gamyklą, inicijavęs laivų statybos proveržį Lietuvos jūriniame transporte – ypač jautrus ir svarbus mums visiems“, – sakė Konrad Goke.

Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras yra vienintelė Lietuvoje specializuota profesinio ugdymo mokykla, kuri rengia specialistus jūrai, uostui, laivybai, inžinerinei pramonei, susijusiai su laivų statyba bei remontu. Centras rengia jūreivius, laivo virėjus (kokus), laivų motoristus, laivų korpusų surinkėjus, laivų elektrikus, laivų sistemų ir įrengimų montuotojus, metalo apdirbimo staklininkus, santechnikus, suvirintojus, elektrikus, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojus. Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre startavo dvi visiškai naujos – laivo keleivius aptarnaujančio darbuotojo (stiuardo) ir atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojo programos. Šiais metais centro duris pirmą kartą atvėrė 164 moksleiviai.


  2022-09-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt