P0

Regionas

Vienu metu Kuršių mariose galima sugauti ne daugiau 7 kg žuvų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-05


Po truputį įsibėgėjant rudens žvejybos sezonui, Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai primena žvejams mėgėjams, ko nepamiršti žvejojant.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nurodyta – kiekvienas asmuo, užsiimantis mėgėjų žvejyba, savo sugautą laimikį privalo laikyti atskirai nuo kitų asmenų laimikio. Kaip laimikis neįskaitomos žuvys, įrašytos į invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą.

Kuršių marios ties Ventės ragu. Portalo archyvo nuotr.

Vienos žvejybos metu sugautų žuvų bendras svoris negali viršyti 5 kg, o Kuršių mariose – 7 kg (taikomas išimtis rasite čia).

Žuvys, laikomos tinklelyje ar kitais būdais apribojant jų laisvą judėjimą vandens telkinyje, laikomos laimikiu. O už visas laimikyje esančias žuvis, sugautas pažeidžiant mėgėjų žvejybą reglamentuojančius teisės aktus, nepriklausomai nuo jų gyvybingumo, skaičiuojama padaryta žuvų ištekliams žala ir taikomos nuobaudos. Pvz., už neteisėtai pagautą karšį žvejui reikėtų sumokėti 100 eurų žalą, o pagavus lydeką ar sterką, jau tektų sumokėti 240 eurų.

Taip pat nuo rugsėjo 1 iki spalio 15 d. su kortele galima bus gaudyti šlakius ir lašišas, jas paleidžiant atgal į tą patį vandens telkinį. Jei inspektoriai šią žuvį atrastų automobilyje, asmeniui tai gali kainuoti 970 eurų. O jei žuvis yra neteisėtai pagauta ichtiologiniame draustinyje, žalos įkainis trigubinasi.

„Mūsų darbe pasitaiko įvairių atvejų, pvz., yra tekę susidurti, kai vienas iš žvejų buvo nepasiruošęs žvejybai ir savo laimikį nematant įmetė į kolegos tinklelį, jo neįspėdamas. Tokiais atvejais kalbamės su žvejais, kad nustatytume, kuris iš žvejų padarė pažeidimą“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Aplinkosaugininkai, apžiūrėdami žvejų laimikį, visada patikrina, kaip žuvis yra pagauta, nes mėgėjų žvejybos taisyklės leidžia žuvį pagauti kabliuku, viliojant žuvį masalu, užkabinant už žiaunų. Žvejoti duriamuoju, užkabinamuoju (kai žuvis gaudoma ar sugaunama kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą) yra draudžiama.

Kaip teigia aplinkosaugininkas, kad išvengtumėte nemalonumų, nepamirškite patikrinti savo tinklelio ir žuvis visada laikykite atskirai. O kilus įtarimams dėl kito žvejo laimikio, informuokite aplinkosaugininkus telefonu 112.


  2022-09-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt