P0

Kultūra

Šiuolaikinės grafikos erdvės kviečia į baigiamuosius renginius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-07


Jau tampa tradicija rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose organizuoti šiuolaikinės grafikos erdvės renginius, skirtus jaunimui.

„Šiuolaikinės grafikos erdvės“ – tai tęstinis projektas, kurio tikslas skatinti kūrybiškumą ir jaunimo įsitraukimą į kultūrinius procesus. Didžioji dalis jaunųjų menininkų turi didelę motyvaciją kurti ir tobulėti, bet dažnai jiems stinga erdvių, kuriose jie galėtų pristatyti savo kūrybą draugiškoje,
profesionalioje bendraminčių bendruomenėje.

Organizatorių nuotr.

,,KKKC Parodų rūmų erdvės atviros ne tik profesionalams, bet ir augantiems menininkams, kurių kūryba žiūrovą dažnai priverčia suklusti ir pažvelgti į save, meną ir kūrybą iš kitos pusės“, – teigia projekto kuratorė Agnietė Skirmantienė.

Programoje – paroda, diskusija, kūrybinės dirbtuvės ir… tatuiruotės.

Parodų rūmuose rugpjūčio 19 – rugsėjo 11 d. eksponuojamoje grupinėje parodoje kiekvienas menininkas savaip, skirtingomis raiškos priemonėmis ir metodais nagrinėja asmens – savo paties ar kito – buvimą, vietą ar apibrėžtį.

„Šiuolaikinės grafikos erdvės“ – tai erdvė, kurioje gali megztis betarpiškas dialogas tarp žiūrovo ir kūrinio, vykti asmeniškas pokalbis jautriomis asmens tapatumo temomis. Besilankantis šioje parodoje žiūrovas kviečiamas permąstyti tapatumo sąvoką, dalintis savo patirtimi ir praplėsti jos ribas. Parodoje savo kūrinius eksponuoja jaunieji menininkai Liepa Gudauskaitė, Indrė Lubytė, Jolita Puleikytė, Marija Brusokaitė, Alex Kochan, Pijus Burakas, Žvėrūna, Staselė Jakunskaitė, Tadas Truchill, Darius Odinas, Kseniia Buryka.

Antradienį vykusiose grafikės Dianos Monkevičiūtės vadovaujamose kūrybinėse dirbtuvėse klaipėdiečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę
tradicinius linoraižinius atspausti ant medžiaginių maišelių. O štai tapytojos ir iliustratorės Jolitos Puleikytės dirbtuvėse mintys ant popieriaus nuguls pasitelkiant neoninius flomasterius.

Nuo šiuolaikinės kultūros reiškinių ir tapatumo temos neatsiejama ir tatuiruočių kultūra, todėl rugpjūčio 26-ąją Parodų rūmai buvo virtę tatuiruočių salonu. Ilgalaikių piešinių ant kūno pasaulis, kaip ir jų atlikėjai, yra įvairūs ir turintys savo braižą, todėl lankytojai turėjo galimybę rinktis
net iš 4 tatuiruočių studijos „Tattoo Virus“ meistrių.

Freska ant sienos ir finalinis koncertas

Projekto ,,Šiuolaikinės grafikos erdvės” metu Klaipėdos viešosiose erdvėse gims dar vienas kūrinys.

Žinomas urbanistinio meno kūrėjas Timotiejus Norvila-Morfai iš Kauno rugpjūčio 12-ąją, Tarptautinę jaunimo dieną, kartu su menininku Jurgiu Tarabilda ir jaunąja verslininke Lauryna Židonyte „Aje Skatepark” erdvėje dalyvavo projekto inicijuotoje diskusijoje „Sėkmės istorija“ apie savojo kelio paieškas ir įkvėpimus. Menininkas T. Norvila-Morfai į Klaipėdą dar sugrįš – rugsėjo 19 d. jis planuoja įgyvendinti Klaipėdai skirtą projektą – ant Baltijos gimnazijos sienos sukurti neofreską ,,Žvejo dukra”.

Besibaigiant parodos ,,Šiuolaikinės grafikos erdvės” eksponavimo laikui, rugsėjo 10 d., šeštadienį, 18 val. ją vainikuos muzikos prodiuserės ir atlikėjos Karolinos Mikutaitės (KARO) koncertas.

Atlikėjos muzikoje gausu tamsios ir melancholiškos elektronikos, balsų harmonijos bei futuristinių garsų. Savo dainose ji įsikūnija į vis kitas istorijas bei vidinius išgyvenimus, kurie yra pažįstami daugeliui.

Projektą ,,Šiuolaikinės grafikos erdvės” dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


  2022-09-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt