P0

Miestas, Svarbu

Tarnautojai tikina, kad ramovė netrukdytų pilies kurtinos atstatymui (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-09-07


Klaipėdos politikams toliau diskutuojant, ar perduoti kariuomenei piliavietėje esantį pastatą, kad čia būtų įkurta karininkų ramovė, Savivaldybės administracija patikino, kad viena iš abejonių esą tikrai neturi pagrindo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Žinia, Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos vadas jūrų kapitonas Giedrius Premeneckas dar praėjusių metų pradžioje kreipėsi į miesto merą prašydamas perduoti kariuomenei XX a. pradžios pastatą Priešpilio g. 2. Parengus atitinkamą sprendimo projektą dabar Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus valdomą pastatą susigrąžinti savivaldybei, kad vėliau jį būtų galima perduoti kariuomenei, politikams kilo klausimas, ar vėliau dėl to nekils kliūčių siekiant atstatyti vakarinę piliavietės kurtiną.

Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis trečiadienį vykusio miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu tikino, kad susirinkę specialistai konstatavo, jog net ir dviaukštis pastatas (Klaipėdos savivaldybės nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba pernai spalį konstatavo, kad saugotinas yra ir sovietmečiu pastatytas antras aukštas) netrukdys atkurti kurtinos. Ji tiesiog būtų mažesnė, atkuriama iki šio pastato ribų.

Šio posėdžio metu komiteto narys Arvydas Vaitkus dar iškėlė abejonę, ar tinkama tokioje „ypatingai jautrioje vietoje” rinktis tik iš vieno siūlomo varianto. Esą reikėtų atsiklausti visuomenės, ar ji nemato čia kokių nors kitų funkcijų. Dėl to jis esą susilaikys šiuo klausimu bent jau iki Tarybos posėdžio.

„30 metų neatsirado jokių idėjų, net muziejus jų neturi”, – replikavo Rimantas Taraškevičius, teigęs, jog reikėtų tik džiaugtis, kad valstybė imtųsi sutvarkyti šį pastatą.

Vicemeras Arūnas Barbšys laikėsi tokios pat nuomonės ir teigė manąs, kad jog klaipėdietiškoji karininkų ramovė galėtų tapti tokiu pačiu kultūros židiniu kaip ir veikianti Kaune.

Tuo metu Saulius Budinas sakė įžvelgiantis galimybę netgi išspausti maksimalią naudą ir bandyti įtraukti valstybę į kurtinos atstatymo procesą.

Šis komitetas penkiems nariams balsavus už ir dviem susilaikius pritarė tokiam sprendimo projektui. Kultūros, švietimo ir sporto komitetas bendru sutarimu jau anksčiau palaimino sprendimo projektą, o Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas paprašė Savivaldybės administraciją pateikti pasiūlymus, kokias garantijas būtų galima įtraukti į sprendimą, kad kariuomenė ateityje negalėtų prieštarauti kurtinos atkūrimui.

Galutinį žodį dėl pastato, kuris piliavietėje atsirado 1923-1924 m. ir tarnavo kaip „Neptūno“ irklavimo bazė, perdavimo kariuomenei turės tarti miesto Taryba.


  2022-09-07

  Vienas komentaras apie “Tarnautojai tikina, kad ramovė netrukdytų pilies kurtinos atstatymui”

  1. Avatarpypt...... (IP: 88.119.156.187)

   Miesto tarybos nariams reikėtų diskutuoti ne nuo pilies detalės ( buvusios irklavimo bazės), o apie visos pilies komplekso ateitį. Kas bus daroma ir kaip. Nusipiešti pasiūlymus, pasidaryti pilies maketus ir kvailas noras atstatyti pilies sienas nežinant ką ten veikti….Pats svarbiausias klausimas – viso komplekso funkcija. Taraškevičiui- 30 metų niekas nieko net nesvarstė apie tai. Patys pasitarę su savimi nutarėte atstatyti mūrus, o kas ten bus taip ir jokių diskusijų, konkursų nei kvapo nebuvo. Stūmėtę per jėgą tą savo sienų atstatymo konceptą….Tiesa, bandėte varnų restoraną ir tas jums nepaėjo. Zulcas dabar “apžvalgos “bokštą stumia, Grubliauskas karininkams ramovę, Genys merdinčią istoriją gelbėja ir paleisti kąsnį bijo. Viso komplekso vizijos niekada nebuvo ir nėra. Abejonių nėra, jokia bėda, pastatysit tą vakarinę kurtiną tik … kiek tai kainuos, kaip tai atrodys ir svarbiausia, ką ten veiksite? Unikaliausias tai vieno vingio kombinatorius S.Budinas-įžvelgė galimybę išspausti maksimalią naudą ir bandyti įtraukti valstybę! Fenomenas atviru tekstu apibudina save. Į ką įtraukti – į sienų mūrijimą kurias vėliau reikės išlaikyti, šildyti, algas personalui mokėti ir bus tuščia kaip šiandien? O ta Valstybė, S.Budinai, ne tavo? Ne mūsų? Tai ne mūsų darželiai, mokyklos ir tos pačios krepšinio aikštelės? Tai ką tuomet ruošiesi įpainioti? Tada, kai bus gera komplekso pritaikymo idėja, pinigai ateis patys, bus pilna žmonių ir objektas duos pelną miestui. Dabar net tų pačių, rytinės, šiaurinės nušienauti ir palaistyti nesugebate, ar nenorite. Apie centrinį Paštą kalbėjote tą patį. Kai imta kalbėti viešai ir tik truputėli KM pafinansavo atsirodo ir minčių ir kalnas pasiūlymų ir idėjų. O jūs, su tokiais vingiais, geriau prie pilies daugiau NEKIŠKITE NAGŲ!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt