P0

Svarbu, Transportas

Dviračių tako jungtis po viaduku: teks palaukti ilgiau (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-09-08


Klaipėdos savivaldybei nepavyko nusipirkti dviračių ir pėsčiųjų takų po Herkaus Manto gatvės viaduku projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų. Šį projektą ji tikėjosi įgyvendinti per dvejus metus.

Artūro Šulco nuotr.

Dabar savivaldybė rinkos dalyvių viešai klausia, kokias projektavimo paslaugų apimtis – sąlygas – reikalavimus papildomai reikėtų įtraukti į statinio projektavimo užduotį arba kurių reikėtų atsisakyti. Klausiama ir koks preliminariai galėtų būti šio pirkimo objekto biudžetas. 

Savivaldybė pravažiavimui dviračiais po viaduku rytinėje gatvės pusėje projektuoti ir vykdyti statybos priežiūrą buvo numačiusi 21 tūkst. eurų ir 16 mėnesių terminą su galimybe jį pratęsti. Panašu, kad dviratininkams patogumų čia laukti teks gerokai ilgiau.

Herkaus Manto gatvės dalyje, ties Dariaus ir Girėno gatvės viaduku, susisiekimas dviračiais nėra patogus, vietomis nesaugus. O dažnas jo net nebando įveikti nenulipęs nuo dviračio. Viaduko prieigose esančiuose laiptuose nusileidimas nėra pritaikytas dviračiams. Trinkelių danga – nelygi. Laiptų plytelės – ištrupėjusios.

Viadukas po geležinkeliu bei Dariaus ir Girėno gatve buvo įrengtas praėjusio amžiaus aštunto dešimtmečio pabaigoje. Po keletą kartų jo atskiros dalys (vandens surinkimas, apšvietimas etc.) buvo atnaujintos ar rekonstruotos, tačiau lengvai dviračiu įveikti nuolydžius ir pakilimus galimybė nebuvo suteikta.


  2022-09-08

  3 komentarai “Dviračių tako jungtis po viaduku: teks palaukti ilgiau”

  1. AvatarAnonimas (IP: 88.119.22.20)

   Dėl tos jungties dar pusę velnio. Tačiau H. Manto g. atkarpoje, kur leistinas greitis 30km/h o vis dar lekia visi ant 60km/ h ir dar taranuoja dviratininkus tai

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.178.233)

    Toje atkarpoje, išvis reikia automobilių eismą uždraust.

  2. AvatarT (IP: 88.119.193.25)

   Raskit projektą kuris pavyktų, šioje savivaldybėje sėdi visiškai su realybę nedraugaujantys veikėjai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt