P0

Transportas

Kodėl autobusai kartais važiuoja „traukinuku”? (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-09


VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) teigia, jog vis sulaukiame pastebėjimų dėl neritmingo autobusų kursavimo dažnio. Kokioje nors Bibliotekos stotelėje kartais autobuso reikia laukti kelias minutes, o kartais jie atvažiuoja „traukinuku“, vienas po kito. Anot KKT, taip yra dėl dviejų priežasčių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Pagrindinė – Klaipėdoje svarbiausia magistralė yra Taikos prospektas – Tiltų g. – Herkaus Manto gatvė. Ja vežame didžiąją dalį keleivių (šia ašimi iš dalies ar visa ja važiuojantys maršrutai surenka 73 proc. visų kelionių mieste). Netgi tie maršrutai, kurie nutiesti kitomis gatvėmis, paprastai bent trumpą atkarpą važiuoja pagrindine ašimi, kad esant reikalui keleivis galėtų persėsti. Taigi čia tiesiog daugiausia autobusų ir yra. Turgaus stotelėje stoja 20-ies maršrutų autobusai.  Antroji priežastis – skirtingos kiekvieno maršruto reisų trukmės ir skirtingas atskirais maršrutais riedantis autobusų skaičius – nuo vieno iki keliolikos. Tasai vienintelis paprastai būna tiksliai susietas su darbo pamainos LEZ arba uoste pradžia ar pabaiga, taigi nejudinamas. O pajudinus populiaraus maršruto vieno ar kelių iš keliolikos autobusų išvykimo laikus, išsiderins kursavimo dažnis pradinėje stotelėje. Bet net ir tai nepadėtų: viename rate taip išvengus sangrūdos konkrečioje stotelėje, ji atsirastų kitame reise ar kitoje stotelėje”, – aiškina įstaiga savo pranešime.

Kartu teigiama, kad tokiai padėčiai švelninti turima šiokių tokių priemonių.

„Kai yra racionalus pagrindas, tiesiame maršrutą taip, kad jis kuo trumpesnę atkarpą važiuotų centrine miesto ašimi. Per 20 metų miesto maršrutų skaičius padvigubėjo. Prieš keliolika metų taip nutiesėme 9 ir 15 maršrutus, kurių nebuvo ankstesnėje keleivinio transporto schemoje, kai Klaipėdoje gyveno net daugiau nei dabar gyventojų; kita istorija – patrumpinome 14-ojo trasą, kad nedubliuotų puikiai transportu jau aprūpintos Taikos prospekto atkarpos. Kai kurių kitų maršrutų trasos irgi nutiestos atsižvelgiant į tokią logiką – kad kuo mažiau būtų dubliuojama kitų maršrutų trasa centrinėje ašyje ir būtų išvengta važiavimo „traukinuku“. Tačiau tokie sprendimai nukreipti trasas nuo centrinės ašies galimi tik esant ten pakankamiems keleivių srautams. Kitas galimas sprendimas – įrengti antrą stotelę. Tokios yra Arenos bei Naujojo turgaus. Dubliuojančiose stotelėse stoja mūsų priemiestiniai autobusai. Dar kitu atveju vieną stotelę autobusas praleidžia – tokia yra Aula Magna stotelė, kurioje nestoja 4,6,24 maršrutų autobusai, nes visai šalia jiems yra P. Lideikio stotelė”, – rašo KKT.

Kartu ji primena, kad vairuotojams yra nustatyta taisyklė trečiuoju autobusu privažiavus stotelę keleivių nelaipinti, o palaukti, kol iš jos išvažiuos priekiniai autobusai. Keleivius laipinti jie gali tik jau įvažiavę į stotelę pirmu ar antru numeriu.


  2022-09-09

  2 komentarai “Kodėl autobusai kartais važiuoja „traukinuku”?”

  1. AvatarBenad (IP: 81.178.135.80)

   Na neaisku ar sumazejo gyventoju, kas antras rusakalbis, eismo kamsciai irgi pastebimi,na gal dauguma deklarave Klaipedos priemestyje bet realiai jauciasi ypac rusakalbiu padidejimu.

   • AvatarAnonimas (IP: 78.56.171.199)

    Nematau Klaipėdoje kamščiu, rytiniai ir po darbo kamstukai nesiskaito. Klausimas kodel autobusai vienas paskui kitą važiuoja taup ir neatsakytas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt