Apdovanoti geriausi animacijos kūrėjai

Kultūra

Aštuntą kartą Klaipėdoje vykęs tarptautinis animacijos ir vaizdo žaidimų festivalis BLON baigėsi, apdovanojęs Lietuvos, Ukrainos ir tarptautinės konkursinės programos animacijos kūrėjus. Jau tradiciniu renginiu tapęs festivalis šiemet buvo dar tarptautiškesnis ir parodė ne tik geriausius animacijos, bet ir virtualios realybės bei vaizdo žaidimų darbus, sukurtus nuo Argentinos iki Taivano.

Organizatorių nuotr.

Keturias dienas vykęs festivalis sulaukė gausybės lankytojų. Be animacijos ir virtualios realybės programos viena populiariausių festivalio naujovių tapo vaizdo žaidimų programa, sudaryta bendradarbiaujant su pasaulinio garso žaidimų festivaliu Berlyne – „A MAZE. / Berlin!“ Animacijos industrijos profesionalams buvo skirta gausi paskaitų ir seminarų programa.

„Šiais metais pamatėme tikrą festivalio proveržį. Visas keturias dienas pripildytos kino salės, užimti vaizdo žaidimų kompiuteriai ir visų norinčių negalėjusi sutalpinti virtualios realybės paroda atskleidė, kad žmonės vis labiau susidomi kokybiškomis pramogomis, o animacija yra ne tik vaikams, bet ir suaugusiems skirtas turinys, galintis sudominti, prajuokinti ar net pravirkdyti“, – pranešime cituojama festivalio vadovė Laura Almantaitė.

Geriausias Tarptautinės konkursinės programos prizas

Dėl geriausio trumpo metro animacinio filmo konkursinėje programoje varžėsi net 27 išskirtiniai filmai iš Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Estijos, Suomijos, Latvijos ir Lietuvos. Šių metų tarptautinės konkursinės programos laimėtoja išrinkta Ida Melum (Švedija, Jungtinė Karalystė) ir jos animacinis darbas „Gyvųjų siaubų naktis“, pasakojantis apie pagrindinės herojės Rubės naktį, kurią sudrumsčia neprašyti atvykėliai iš praeities.

Žiuri vertinimu, šiuo trumpo metro animaciniu filmu autorė sukūrė intriguojančią vidinę istoriją, kuri drąsiai papasakojo kiekvienam iš mūsų pažįstamą situaciją.

„Nuostabūs vaizdai bei animacija, naktį neleido miegoti ir mums“, – sakė komisijos nariai „Cineuropa” žurnalistė Susanne Gottlieb (Austrija),  režisierius Gungli Liu (Prancūzija),  prodiuseris Ole Wendorff-Østergaard (Danija).

Pirmą kartą festivalyje be tarptautinės konkursinės programos buvo apdovanoti dar du – lietuvių bei ukrainiečių kūrėjai. Konkursinės lietuvių kūrėjų programos laimėtoja – Eva Rodz ir jos darbas „Aš pavargau“. Kūrinys – trumpa istorija apie mažą mergaitę, laukiančią namo grįžtančio tėčio.

„Prisimenu, kaip laukiau jo pargrįžtančio iš darbo. Vaikystėje jaučiausi įžeista, nes jis nuolat neturėdavo laiko, vis buvo pavargęs, tačiau visos akimirkos, kurias praleidome ir leidžiame kartu, man neįkainojamos. Tegul ši trumpa animacinė istorija tampa priminimu tėvams, jog vaikai, kad ir kaip bebūtų, juos labai myli, ima iš jų pavyzdį ir visad laukia“, – pasakojo animatorė Eva Rodz.

Konkursinės ukrainiečių kūrėjų programos laimėtoja tapo Anna Dudko ir jos darbas „Gilus vanduo“, pasakojantis apie vienišą undinę, vieną dieną įsimylinčią vyriškį ir atsiduriančią jo bute, kad patenkintų įsižiebusią aistrą.

Visų trijų konkursinių programų laimėtojams festivalis BLON kartu su audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „AVAKA“ įteikė po 1000 Eur vertės piniginius prizus.

Specialūs apdovanojimai

Be trijų pagrindinių konkursinės programos apdovanojimų įteikti dar trys specialūs festivalio BLON prizai. Tarptautinės programos specialusis apdovanojimas skiriamas režisieriui Lukas von Berg ir jo darbui „Šventas androidas“, lietuvių kūrėjų programoje šį apdovanojimą pelnė režisierės Birutės Sodeikaitės kūrinys „Elena“, o ukrainiečių kūrėjų programoje specialusis apdovanojimas atiteko režisierei Polina Piddubna ir jos animaciniam filmui „Štai kaip“.

Ketvirtą kartą BLON festivalyje buvo įteiktas ir Lietuvos animacijos asociacijos apdovanojimas. Šis apdovanojimas yra įteikiamas animacijos kūrėjui už jo indėlį į Lietuvos animacijos industriją. Šias metais jis atiteko kino režisieriui, animatoriui ir iliustratoriui Robertui Neveckai.

Festivalį finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba bei Lietuvos kino centras.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Lietuvos karo laivas dalyvauja tarptautinėje operacijoje Baltijos jūroje

Lietuvos kariuomenė (LK) praneša, jog nuo pirmadienio Lietuvos karo laivas „Skalvis“ dalyvauja Baltijos jūroje vykstančioje tarptautinėje sprogmenų paieškos ir naikinimo ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

ELTA

Sutarė bendradarbiauti stiprinant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje

Aštuonių Baltijos jūros valstybių energetikos ministrai ir jų atstovai pasirašė Vilniaus deklaraciją dėl bendradarbiavimo plečiant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje. Ji ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Nuomonės

Minskas, Astana – lygiuok, ramiai!

Po Ukrainos kariuomenės bepiločių orlaivių (dronų) atakų prieš stambias Rusijos naftos perdirbimo įmones (refinerijas) europinėje šalies dalyje, pasekmės, atrodo, yra ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This