P0

Miestas

Atnaujinta Žvejų rūmų aplinka (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-13


Pastebimai pagražėjo 40-mečio jubiliejų šiemet pažymėjusio kultūros centro Žvejų rūmai prieigos.

Didelės apimties darbai tvarkant sovietmečiu statytų Žvejų rūmų aplinką jau yra baigti. Ši kultūros įstaiga, kadaise buvusi iškilmingiausių miesto renginių vieta, vėl yra pasirengusi priimti lankytojus. Atnaujinti palei didžiausią miesto gatvę nutiesti pėsčiųjų takai ir platūs pagrindinio rūmų įėjimo link vedantys laiptai bei fasadinėje pusėje esančios aikštelės; suremontuotos apsilaupiusios atraminės sienelės; aikštelės ir privažiavimai pritaikyti neįgaliesiems (įrengti nauji pandusai, sumontuoti laiptų turėklai), sutvarkyti želdynai (pasodintos 4 eglės, 6 raudonlapiai klevai, gėlynuose – rožės), įrengtas naujas apšvietimas, vėliavų stovai. Patrauklumo Žvejų rūmų aplinkai suteikia nauji suoliukai.

Sutvarkyta didelė teritorija yra šalia pastato, kuriame ir dabar vyksta įvairūs renginiai – koncertai, spektakliai ir kt., glaudžiasi anaiptol ne viena kultūros įstaiga. Čia kelis dešimtmečius nebuvo vykdyti jokie didesni aplinkos tvarkymo darbai, per tą laiką betoninės plytelės ir sienelės aptrupėjo, granitinės apdailos plokštės suskilinėjo ar išvis pradingo. Niekam nekėlė abejonių, kad Žvejų rūmų teritoriją reikia tvarkyti. Reikalingos investicijos buvo numatytos  2021 – 2023 m. Strateginiame veiklos plane.

„Smagu, kad pagaliau pavyko sutvarkyti šią išties didžiulę teritoriją prie Žvejų rūmų, kuri ilgą laiką buvo didelis miesto galvos skausmas. Norėtume, kad šis kultūros kompleksas užimtų svarbią vietą uostamiesčio kultūriniame gyvenime, dėl to vyksta intensyvios diskusijos ir reikšmingi pokyčiai, tikimės, jau ne už kalnų“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Darbus pagal 2021 m. balandžio pabaigoje su Klaipėdos miesto savivaldybe pasirašytą sutartį atliko UAB „Vigrinda“. Atnaujintas dangų plotas – beveik 3000 kv. m. o atliktų darbų kaina – 310 tūkst. eurų.


  2022-09-13

  2 komentarai “Atnaujinta Žvejų rūmų aplinka”

  1. AvatarAnonimas (IP: 77.79.44.42)

   Puiku! Pradės kada šio pastato renovaciją ir viską išvažinės.

  2. AvatarMe (IP: 78.57.200.219)

   Puiku.Dar pakeist fasada klinkeriu.Bus dar graziau.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt