P0

Svarbu, Verslas

Buvusios alaus gamyklos teritorijos renesansas nutolo

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-09-13


Iš bendrovė „Švyturys-Utenos alus“, praėjusių metų pradžioje senuosius  gamyklos pastatus Bangų gatvėje įsigiję naujieji pirkėjai, jau pradėję rekonstrukcijos darbus, pateikė naujus šios teritorijos vystymo projektinius pasiūlymus. 

UAB „NEBRAU” vizualizacijos

2020 metų liepą dar „Švyturys-Utenos alus“ paviešintuose projektiniuose pasiūlymuose buvo rašoma, kad numatoma kapitaliai suremontuoti Bangų g. 2 esantį gamybos pastatą, kuris liko tuščias, kai išsikėlus alaus daryklai buvo išvežta ir visa gamyklos įranga. Tuomet siekta pakeisti šio pastato paskirtį iš gamybos į sandėliavimo. Siekiant užtikrinti pastato koncepcinius sprendinius taip pat buvo numatomos ir kitos patalpų paskirtys: gyvenamosios, administracinės, sporto, prekybos, maitinimo.

Bangų g. 2 esantys sklypas, priklausantis valstybei, buvo išnuomotas bendrovei „Švyturys-Utenos alus“, kuri tuomet ir buvo šio projekto užsakovė bei  statytoja. O projektinius pasiūlymus tuomet parengė UAB „NEBRAU”. Ji pateikė ir naujuosius projektinius pasiūlymus. Pasikeitė tik užsakovas (statytojas) – juo tapo UAB „Techfabrikas”.

Vaidas Tamošiūnas, UAB „NEBRAU” direktorius „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad planinė projekto struktūra, idėja projektiniuose pasiūlymuose iš esmės išliko tokie, kokie buvo ir anksčiau. Tačiau keitėsi rekonstruojamo pastato vidaus patalpų išdėstymas, jų paskirtys.

Architektas tikino, kad šio objekto projektavimas turėtų būti baigtas šiais metais, tačiau nesiryžo spėlioti, ar užsakovas siaučiant Rusijos sukeltam karui Europoje ryžtingai imsis toliau realizuoti parengtą projektą. Griovimo ir naujų konstrukcijų mūrijimo darbus vykdžiusių statybininkų čia jau kurį laiką nematyti.

Kapitaliai remontuojamas gamybos, pramonės paskirties kompleksas yra išsidėstęs Bangų g.2 ir Kūlių Vartų g.7 sklypuose.

Verslo straipsnių visus kompas

„Kadangi teritorijos yra glaudžiai susijusios, jų architektūriniai, urbanistiniai ir funkciniai ryšiai yra derinami, o kai kurie sprendiniai skaičiuojami atsižvelgiant į galimybę juos išplėsti kaimyninio sklypo teritorijoje. Todėl dalis sprendinių, reikalingų Bangų g.2, Klaipėdoje esančio statinio kapitalinio remonto įgyvendinimo sprendiniams, perkeliama į kaimyninį sklypą. Kaimyninio sklypo numatomi projektiniai sprendiniai rengiami atskiru projektu – šiame projekte numatoma jų apimtis, kiekis, derinama bendra medžiagų, darbų ir kitų funkcinių bei estetinių sprendinių visuma”, – rašoma naujuose projektiniuose pasiūlymuose.

Kadangi rekonstruojamas pastatas yra toliau nuo gatvės, nugriovus sklypą juosiančias tvoras, planuojama atverti sklypo teritoriją miestui „ir jo gyventojams, kurie laisvai galėtų patekti į projektuojamą objektą” iš Bangų ir Tilžės gatvių.

Pastato prieigose, prie pagrindinių gatvių projektuojamos reprezentacinės zonos: prie Bangų gatvės formuojamos pastato prieigos su žaliosiomis zonomis, pabrėžiant pagrindinių įėjimų į pastatą vietas, numatant maitinimo įstaigų lauko zonas – terasas, vaikų žaidimo aikštelę. 

Iš Bangų gatvės pusės taip pat numatomas naujas automobilių kelias į sklypą, derinant jį su kaimyniniu sklypu Bangų g. 4 (kelias tarnaus abiems sklypams). Uždarojoje sklypo dalyje numatyta parkavimo aikštelė.

Vakarinė, neužstatyta sklypo dalis, numatoma kaip žalioji zona. Šioje zonoje galimai yra „nelokalizuotos” buvusios Butsargių kapinaitės. Vakarinėje sklypo dalyje, kur teritorija ribojasi su sklypu Kūlių Vartų g.7, numatomas pusiau uždaras, vidinis kiemelis skirtas lauko kavinės funkcijai. Ūkinė sklypo Kūlių Vartų g.7 zona ir projekto sklypo zona bus atskirtos tvora.

INFORMACIJA

Su projektiniais pasiūlymais galima susipažinti iki rugsėjo 27 d. Kretingos g. 8, Klaipėdoje, darbo dienomis 9-16 val. iš anksto susitarus tel. 8657 73311, arba https://www.klaipeda.lt/pp. Viešasis susirinkimas vyks 2022-09-27, 16 val. nuotoliniu būdu.


  2022-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt