P0

Transportas

Kelyje saugantis susidūrimo su laukiniais gyvūnais, siūlo įsirengti ultragarso švilpukus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-13


Nuo šių metų pradžios iki rugsėjo 9 d. visoje Klaipėdos apskrityje jau užregistruoti 433 eismo įvykiai, per kuriuos automobiliai susidūrė su laukiniais į kelią išbėgusiais gyvūnais. Per keturis tokius eismo įvykius nukentėjo žmonės. Pernai tuo pačiu laikotarpiu tokio pobūdžio eismo įvykių buvo trimis mažiau, tačiau įskaitinių – per kuriuos nukentėjo žmonės – buvo dvigubai daugiau. Šiemet daugiausia susidūrimų su gyvūnais fiksuota Klaipėdos (166) ir Kretingos rajonų (73) keliuose.

Rizika automobiliams susidurti su gyvūnais ypač išauga rudenį ir pavasarį, kai žvėrys rengiasi „vestuvėms“ ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas. Gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, juos pastebėti dažnai dar trukdo ir rūkas ar dargana, be to, prognozuoti automobilio šviesų apakintų gyvūnų elgesį – itin sunku.

Daugiausiai susidūrimų su gyvūnais įvyksta į kelią iššokus stirnai, o lengvajam automobiliui susidūrus su briedžiu pasekmės gali būti itin tragiškos. Registruojama susidūrimų ir su šernais, lapėmis ar kiškiais.

Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai vairuotojus ragina būti atidesniais ir, esant galimybei, naudoti ir papildomas, atbaidyti gyvūnus galinčias priemones – pavyzdžiui, ultragarso švilpukus. Tai nedidelis prie automobilio priekinio bamperio arba šoninio veidrodėlio lengvai pritvirtinamas įrenginys, kuris, į jį patenkant oro srovei, pradeda skleisti ultragarsą, kurio žmogus negirdi, o netoli kelio esančius gyvūnus verčia suklusti ir nesiartinti. Ultragarsą prietaisas pradeda skleisti automobiliui pasiekus 30 – 40 km/h greitį.

Neringoje, kur mišku besidriekiančiame kelyje susidūrimų su gyvūnais taip pat pasitaiko gana dažnai, policijos pareigūnai per kelerius pastaruosius metus vairuotojams išdalijo kelis šimtus ultragarso švilpukų.


  2022-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt