P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Uoste vėl galima išvysti JAV desantinį laivą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-13


Antradienį Klaipėdos uoste prisišvartavo Jungtinių Amerikos Valstijų karinio laivyno desantinis laivas „USS Arlington“ , kuris čia lankosi logistinio apsirūpinimo ir karinės technikos susitvarkymo tikslais po vasarą Baltijos jūroje vykusių intensyvių karinių pratybų. JAV laivą į uostą atlydėjo Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Žemaitis“ bei Specialiųjų operacijų pajėgų koviniai narai su greitaeigėmis valtimis.

Vyr. srž. Audriaus Vitkausko ir ltn. Rūtos Abramovičiūtės nuotraukos.

Viešnagės Klaipėdoje metu planuojamas JAV laivo vadovybės susitikimas su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadu jūrų kpt. Giedriumi Premenecku, įgulos narių vizitas Klaipėdos jūrų kadetų mokykloje, taip pat karių ir jūrų kadetų apsilankymas laive.

Laivas „USS Arlington“ priklauso JAV laivyno 22-ąjam jūrų pėstininkų ekspediciniam daliniui, kurio laivas-vadavietė „USS Kearsarge“ Klaipėdos uoste lankėsi rugpjūčio mėnesį. 2010 m. pastatytas desantinis laivas yra 208 m ilgio, jame tarnauja daugiau kaip trys šimtai karininkų, puskarininkių ir jūreivių. Pro didžiulius vartus gale tiesiai į vandenį galima paleisti dviejų tipų desantinius laivus (vieni jų su oro pagalvėmis), skirtus jūrų pėstininkų išlaipinimui į krantą operacijoms, taip pat ant denio stovi sraigtasparniai CH-53E „Super Stallion“. Laivas gali transportuoti apie 800 jūrų pėstininkų su daliniui priskirtomis transporto priemonėmis.


  2022-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt