Giedrėja „Svirpliuko” padangė: jau kyla ir antrasis pastatas

Fotoreportažai, Svarbu, Švietimas

Gegužės pabaigoje galų gale atnaujinta vaikų lopšelio-darželio „Svirpliukas” rekonstrukcija įsibėgėja.

Artūro Šulco nuotr.

Gana sparčiai atnaujinamas senasis jo pastatas, šalia jau iškilo ir naujojo pastato korpuso konstrukcija.

Artūro Šulco nuotr.

Todėl tikėtina, jog liausis socialiniuose tinkluose vis atsinaujinantys gandai neva norima dalį šios įstaigos sklypo „prichvatizuoti” – du rekonstruojami darželio pastatai šiuo metu yra įregistruoti kaip atskiri turtiniai vienetai. Baigus rekonstrukciją jie bus įregistruoti kaip vienas. Senieji darželio pastatai čia buvo pastatyti 1957-1967 metais.

Artūro Šulco nuotr.

Statybų aikštelėje pluša nemažai statybininkų. Darbai vyksta šiaurinėje „Svirpliuko” pusėje, kurioje įrenginėjamos aikštelės automobiliams statyti.

Artūro Šulco nuotr.

Tačiau greta esančių teniso kortų šviesios ateities prošvaisčių nesimato. Sportuojama tik nedidelėje jo dalyje, kitose klesti piktžolės.

Artūro Šulco nuotr.

Būtent dėl šios gretimybės, kurioje jau yra suplanuotos privačios investicijos, socialiniuose tinkluose ir prasidėjo spekuliacijos apie galimą vaikų darželio – lopšelio dalies žemės užgrobimą.

Artūro Šulco nuotr.

Nors iš tiesų privatų ir valdišką sklypus skiria tvoros bei aplestas takelis.

Artūro Šulco nuotr.

Savivaldybės administracijos atstovai kategoriškai atmetė tokius gandus. Jie tvirtino, kad tai neįmanoma jau vien todėl, jog šis rekonstrukcijos projektas yra finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų, todėl jokie pakeitimai techninėje dokumentacijoje yra negalimi.

Artūro Šulco nuotr.

Klaipėdos savivaldybė kovo pabaigoje pasirašė jau trečią papildomą susitarimą su rangovu UAB „Statmax“, veikiančiu jungtinėje veikloje su UAB „Autentė“, dėl „Svirpliuko” rekonstrukcijos. Susitarimas iš esmės buvo skirtas padidinti pinigų sumą rangos darbams apmokėti.

Artūro Šulco nuotr.

Visa sutarties kaina, įskaitant visus mokesčius, tada padidėjo nuo 2 348 887,66 iki  2 720 248,93 Eur su PVM.

Sutartis dėl „Svirpliuko” rekonstrukcijos buvo pasirašyta 2020 m. lapkričio 12 d. Darbai turėjo būti užbaigti 2023 metų lapkritį, tačiau jau tų pačių metų gruodžio 3 d. ši sutartis šalių susitarimu buvo sustabdyta, kol lopšelis-darželis atlaisvins patalpas.

Artūro Šulco nuotr.

2021 metų gegužę Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad „Svirpliuko“ perkraustymo į kitas įstaigas darbai vyks nuo birželio 14 d. iki liepos 2 d. ir buvo paprašyta tėvelių per tą laiką vaikučiais pasirūpinti patiems. 

150 „Svirpliuko“ vaikučių ir šiandien priglausti kitose ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Dalis jų į „Svirpliuką” nebesugrįš, nes kai baigsis rekonstrukcija, jau lankys mokyklą.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Svirpliukas” brango ir po atidarymo

Nors rekonstruotas lopšelis-darželis „Svirpliukas” duris atvėrė dar rugsėjo 4-ąją, galutinė statybos darbų kaina paaiškėjo tik visai neseniai. Šių metų liepos ...
2023-11-20
Skaityti daugiau

Švietimas

Nesklandumų yra, bet „Svirpliukas“ duris atvers

Klaipėdos savivaldybė skelbia, jog ateinančią savaitę duris Klaipėdoje atvers rekonstruotas lopšelis-darželis „Svirpliukas“. Vaikai į įstaigą sugrįš po dviejų metų pertraukos. ...
2023-09-01
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Svarbu, Švietimas

„Svirpliuko” rekonstrukcija: ar nereikės vaikų atvesti merui?

Penktadienį rytą baigiamą rekonstruoti darželį – lopšelį „Svirpliukas“ su komanda aplankęs Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus pripažino, jog darbų kokybė palieka ...
2023-08-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This