Paupiuose atsiras sporto ir žaidimų aikštė su amfiteatru

Miestas, Svarbu

Klaipėdos savivaldybės administracijos užsakymu UAB „Baltican LTD” parengė universalios aikštės, tinkančios ir vaikams žaisti, ir suaugusiems sportuoti bei leisti laisvalaikį, projektinius pasiūlymus. Aikštėje numatytas ir nedidelis amfiteatras.

Tam skirtas žemės sklypas ties Rūko g. 33 yra 0,437 ha ploto. Jis yra apsuptas mažaaukščių gyvenamųjų namų teritorijų.

Sklypo centrinėje dalyje projektuojama aikštė bendruomenės susirinkimams ir šventėms. Šalia pagrindinės aikštės, pasinaudojant esamu reljefu, projektuojamas medinių konstrukcijų, trijų pakopų amfiteatras bendruomenės susibūrimams.

Sklypo centrinėje dalyje, šalia susirinkimų aikštės, projektuojamas surenkamas cinkuotų poliruotų vamzdžių konstrukcijos kupolas (skersmuo – 6 m, aukštis – 3,5 m, plotas – 27 kv. m). Čia galės vykti bendruomenės susitikimai (iki 20 žmonių). Projektuotojai teigia, kad kupolas, atspindėdamas jį supančia aplinką, sklandžiai ir natūraliai įsilies į visą parko bendrą kompoziciją.

O amfiteatras talpins iki 70 žmonių. Jis tarnautų ne tik bendruomenės susirinkimams, bet ir kaip poilsio vieta. Šalia jo formuojamas želdynas.

Projektuojami pėsčiųjų takai susikerta pagrindinėje aikštėje sklypo centre. Pėsčiųjų takų kryptys projektuojamos atsižvelgiant į aplinkinių gyvenamųjų pastatų koncentraciją.

Sklypo vakarinėje dalyje bus įrengiama 18,79 m pločio ir 26 m ilgio aikštelė, pritaikyta žaisti salės futbolą, tinklinį, krepšinį.

Vaikų žaidimo ir treniruoklių aikštelėse projektuojama sintetinė danga. Pėsčiųjų takai projektuojami iš betoninių trinkelių. 

Teigiama, kad šiuo metu sklype vertingų, saugomų medžių ar kitų želdinių nėra – vyrauja laukiniai vaismedžiai ir krūmynai. Siekiant sutvarkyti teritoriją, esamus vaismedžius ir krūmus planuojama pašalinti, o vietoje jų sodinti vertingus, miesto klimatui atsparesnius augalus.

INFORMACIJA 

Su projektiniais pasiūlymais iki rugsėjo 27 d. galima susipažinti savivaldybės pastate Liepų g. 11 ir internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/pp.

Viešas susirinkimas vyks rugsėjo 27 d., 15 val. nuotoliniu būdu.

3 Comments

 1. Kregždė

  Paupiuose privatūs namai kaip dvarai, tai nejaugi kaimynas kaimyną įsileis, reikia, kad teisingai balsuotų piramide apdovanot. Kur daugiabučiai vienas ant kito lipa, netik kad susitikimo vietos, bet supynių vaikams nėra.

  Reply
 2. Čiurlys

  Kaip gerai, kai vicemeras iš Paupių. Pieno upės plaukia.

  Reply
  • Va taip

   Vicemeras gyvena Žaliajame slėnyje . Ten Klaipėdos rajono savivaldybė “užfindijo” už ES lėšas padelio žaidimą

 3. Nezabitauskas

  Rūko 45 – kažkur pakrašty. O kas bus su Paupių centre esančiu apleistu stadionu? Matyt, jam tvarkyti lėšų neatsiras. Jas suės kupolas (dar viena Merkinės piramidė), amfiteatras, želdiniai… Želdinių Paupiuose netrūksta – yra buvusio dvaro parkas, tik labai prišnerkštas. Ar ir jo prižiūrėti neturime iš ko?

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Atnaujins dar dvi krepšinio aikšteles prie daugiabučių namų

Nors uostamiesčio daugiabučių namų kiemuose esama per 60 krepšinio aikštelių, savivaldybė pernai skyrė lėšų atsinaujinti tik dviem iš jų. Tiek pat ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Vardan atvažiuojančių iš Melnragės savivaldybė nori griauti namą

Klaipėdos meras siūlo nurašyti ir nugriauti savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nereikalingą bei netinkamą naudoti nekilnojamąjį turtą – administracinį pastatą, esantį ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Miestas

Vėl ieškos ES pinigų didžiajam pilies bokštui įveiklinti

Klaipėdos savivaldybė jau antrą kartą teikia paraišką Europos  Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansinei paramai gauti. Šįkart – projektui „Klaipėdos pilies ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This