P0

Miestas, Svarbu

Paupiuose atsiras sporto ir žaidimų aikštė su amfiteatru (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-09-14


Klaipėdos savivaldybės administracijos užsakymu UAB „Baltican LTD” parengė universalios aikštės, tinkančios ir vaikams žaisti, ir suaugusiems sportuoti bei leisti laisvalaikį, projektinius pasiūlymus. Aikštėje numatytas ir nedidelis amfiteatras.

Tam skirtas žemės sklypas ties Rūko g. 33 yra 0,437 ha ploto. Jis yra apsuptas mažaaukščių gyvenamųjų namų teritorijų.

Sklypo centrinėje dalyje projektuojama aikštė bendruomenės susirinkimams ir šventėms. Šalia pagrindinės aikštės, pasinaudojant esamu reljefu, projektuojamas medinių konstrukcijų, trijų pakopų amfiteatras bendruomenės susibūrimams.

Sklypo centrinėje dalyje, šalia susirinkimų aikštės, projektuojamas surenkamas cinkuotų poliruotų vamzdžių konstrukcijos kupolas (skersmuo – 6 m, aukštis – 3,5 m, plotas – 27 kv. m). Čia galės vykti bendruomenės susitikimai (iki 20 žmonių). Projektuotojai teigia, kad kupolas, atspindėdamas jį supančia aplinką, sklandžiai ir natūraliai įsilies į visą parko bendrą kompoziciją.

O amfiteatras talpins iki 70 žmonių. Jis tarnautų ne tik bendruomenės susirinkimams, bet ir kaip poilsio vieta. Šalia jo formuojamas želdynas.

Projektuojami pėsčiųjų takai susikerta pagrindinėje aikštėje sklypo centre. Pėsčiųjų takų kryptys projektuojamos atsižvelgiant į aplinkinių gyvenamųjų pastatų koncentraciją.

Sklypo vakarinėje dalyje bus įrengiama 18,79 m pločio ir 26 m ilgio aikštelė, pritaikyta žaisti salės futbolą, tinklinį, krepšinį.

Vaikų žaidimo ir treniruoklių aikštelėse projektuojama sintetinė danga. Pėsčiųjų takai projektuojami iš betoninių trinkelių. 

Teigiama, kad šiuo metu sklype vertingų, saugomų medžių ar kitų želdinių nėra – vyrauja laukiniai vaismedžiai ir krūmynai. Siekiant sutvarkyti teritoriją, esamus vaismedžius ir krūmus planuojama pašalinti, o vietoje jų sodinti vertingus, miesto klimatui atsparesnius augalus.

INFORMACIJA 

Su projektiniais pasiūlymais iki rugsėjo 27 d. galima susipažinti savivaldybės pastate Liepų g. 11 ir internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/pp.

Viešas susirinkimas vyks rugsėjo 27 d., 15 val. nuotoliniu būdu.


  2022-09-14

  3 komentarai “Paupiuose atsiras sporto ir žaidimų aikštė su amfiteatru”

  1. AvatarKregždė (IP: 193.217.25.34)

   Paupiuose privatūs namai kaip dvarai, tai nejaugi kaimynas kaimyną įsileis, reikia, kad teisingai balsuotų piramide apdovanot. Kur daugiabučiai vienas ant kito lipa, netik kad susitikimo vietos, bet supynių vaikams nėra.

  2. AvatarČiurlys (IP: 193.217.25.34)

   Kaip gerai, kai vicemeras iš Paupių. Pieno upės plaukia.

  3. AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

   Rūko 45 – kažkur pakrašty. O kas bus su Paupių centre esančiu apleistu stadionu? Matyt, jam tvarkyti lėšų neatsiras. Jas suės kupolas (dar viena Merkinės piramidė), amfiteatras, želdiniai… Želdinių Paupiuose netrūksta – yra buvusio dvaro parkas, tik labai prišnerkštas. Ar ir jo prižiūrėti neturime iš ko?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt