P0

Konsultacijos

Ką daryti pasikeitus šildymo būdui?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-15


Pastaruoju metu Registrų centras sulaukia vis daugiau gyventojų klausimų apie tai, kaip tinkamai įregistruoti nekilnojamojo turto šildymo būdą. Šis klausimas tapo aktualus artėjant šildymo sezonui norint gauti būsto šildymo išlaidų kompensaciją ar pasinaudoti galimybe gauti valstybės paramą šilumos siurbliams įsirengti.

Palmiros Mart nuotr.

Dokumentus, patvirtinančius šildymo būdo pakeitimo faktą, Registrų centrui galima pateikti per informacinę sistemą „Infostatyba“, el. paštu, paštu ar atvykus asmeniškai į vieną iš Registrų centro klientų aptarnavimo padalinių.

Keičiantis tik vieno buto, esančio daugiabučiame name, šildymo būdui, kai viso namo šildymo būdas nesikeičia, kartu su atnaujinta buto kadastro duomenų byla turi būti pateiktas ir statybos užbaigimo aktas.

Tuo atveju, kai keičiasi viso daugiabučio namo ir visų jame esančių butų šildymo būdas, turi būti pateikta atnaujinta viso daugiabučio kadastro duomenų byla ir statybos užbaigimo aktas. Kiekvienam butui atskirai kadastro duomenų bylos yra atnaujinamos ir duomenų pakeitimai įrašomi į Nekilnojamojo turto kadastrą.

Jeigu keičiasi šildymo būdas individualiuose gyvenamuosiuose namuose, kartu su atnaujinta kadastro duomenų byla turi būti pateikta statytojo pasirašyta ir „Infostatyboje“ įregistruota deklaracija apie statybos užbaigimą. Šildymo būdo keitimas traktuojamas kaip paprastasis pastato remontas.

Kokie gali būti šildymo būdai?

Šildymo sistemos skirstomos į centrinę ir vietinę šildymo sistemą.

Centrinio šildymo sistema dar skirstoma į bendrą šildymo sistemą, kai pastato šildymas yra miesto, rajono ar grupės pastatų centrinio šildymo sistemos sudėtinė dalis ir individualią, kai pastate įrengta jame esančių patalpų šildymo sistema neturinti ryšio su kitų pastatų sistemomis (pvz., nuo bendro centrinio šildymo sistemų atsijungę individualūs gyvenamieji namai).

Vietinės šildymo sistemos pagrindiniai elementai sujungti į vieną įrenginį, kuriame šiluma gaunama, transportuojama ir perduodama patalpai. Tokios sistemos pavyzdžiai yra krosnis, židinius, dujų-oro šildymo ar kitus įrenginius turintys būstai.


  2022-09-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt