P0

Kultūra

Knygą apie koklines krosnis pristatys neįprastoje vietoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-15


Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (KU BRIAI) kviečia į knygos „Koklinių krosnių fenomenas: tarp praktinės naudos ir kultūrinės tradicijos” pristatymą.

Uostamiestyje gimusi senųjų koklių mokslinių tyrimų kryptis atvėrė daug įdomių istorinių aplinkybių, kurios buvo aptariamos Klaipėdoje vykusioje konferencijoje „Archaeologia urbana I“. Pagal jos medžiagą buvo parengtas ir dabar visuomenei pristatomas leidinys. Jame aptariama plati temų įvairovė, tai ir Klaipėdos krašto ikikarinė koklių gamyba, ir Vilniaus matricų formavimas, ir Radvilų bei Bauskės pilies krosnių rekonstrukcijos, kiškių medžioklės bei kiniškos kultūros įtaka krosnininkų amatui ir kt.

Didžioji dalis knygoje publikuotų darbų autorių dalyvaus leidinio sutiktuvėse. Publika turės galimybę susipažinti ir pabendrauti su dr. Raimonda Nabažaite (knygos sudarytoja, KU archeologė), prof. dr. Dalia Klajumiene ir dr. Jolita Liškevičiene (menotyrininkės, Vilniaus Dailės akademija), Ina Line (menotyrininkė, Latvijos dailės akademija), archeologais dr. Mindaugu Bertašiumi (Kauno technologijos universitetas), dr. Irma Kaplūnaite, dr. Ryčiu Jonaičiu (Lietuvos istorijos institutas), Elena Aleksejeva, Dainiumi Strazdu (VšĮ „Vilniaus puodžių cechas“).

Renginio dalyvių laukia ne tik pokalbiai su tyrimų autoriais, bet ir stendinė paroda „Gyvos krosnys“, koncertas, kurį dovanoja muzikai Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas, simbolinės vaišės, koklių formavimas matrica, o mažųjų – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“. Apie inspiracijas kultūros projektams mintimis dalinsis Sondra Simana (rašytoja), Žana Jegorova (stalo žaidimo sumanytoja).

Knygos sutiktuvių veiksmas rugsėjo 23 d. (penktadienį) vyks netradicinėje, gamybinėje erdvėje – publiką į savo erdves Danės g. 8 geranoriškai įsileidžia renginio partneris AB „Klaipėdos energija“. Pradžia – 17 val.

Svečiai prie įėjimo iš administracinio pastato pusės kviečiami ateiti anksčiau, kad organizatoriai turėtų galimybę sutikti ir saugiai palydėti į renginio vietą.


  2022-09-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt