P0

Regionas

Mažėja rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-15


Rugsėjo 16 d., penktadienį, bus pradėta taikyti mažesnė vietinė rinkliavą už įvažiavimą į Neringą.

Alksnynės postas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Lengviesiems automobiliams rinkliavos dydis mažėja tris kartus –  nuo 30 iki 10 eurų už įvažiavimą, o automobiliams-gyvenamiesiems namams, vadinamiesiems kemperiams – nuo 30 iki 20 eurų.   

Dar mažesnis, 5 eurus siekiantis vietinės rinkliavos dydis lengviesiems automobiliams įsigalios lapkričio 1-ąją ir galios iki balandžio 30-osios. Šiuo periodu dar mažesnė rinkliava taip pat bus taikoma automobiliams-gyvenamiesiems namams bei automobiliams, tempiantiems gyvenamąjį namą. Nuo lapkričio mėnesio rinkliava taip pat mažės autobusams bei krovininiams automobiliams, kurių bendroji masė iki 5,5 t.

Atsižvelgiant į tai, kad Seimas nuo 2020 metų paskelbė nedarbo dieną lapkričio 2-ąją (Vėlines), nustatyta, kad nuo vietinės rinkliavos atleidžiami ne tik lapkričio 1-ąją, bet ir lapkričio 2-ąją lengvaisiais automobiliais į Neringą vykstantys asmenys.

Neringos savivaldybė primena, kad rudens mėnesiais galios ir įvažiavimo lengvatos. Nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą bus atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į Pasaulinės turizmo dienos minėjimo renginius – rugsėjo paskutinio savaitgalio penktadienį (rugsėjo 30-ąją) nuo 12 valandos iki kitos dienos, šeštadienio, 12 valandos.

Nuo vietinės rinkliavos taip pat atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į tradicinius žiemos ir pavasario renginius – vasario mėnesį vykstančią „Stintapūkio“ šventę bei balandžio mėnesį – „Žiobrines“.

INFORMACIJA

Šeštadienį, rugsėjo 17 d., Neringoje vyks festivalis „Sveika, Neringa!” Jis lankytojus ne tik džiugins renginių, diskusijų gausa bei nemokamu Justino Jaručio koncertu, bet jo dalyviai turės galimybę prisidėti prie Kuršių nerijos išsaugojimo, tvarkydami aplinką įprastai lankytojams uždarose teritorijose.


  2022-09-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt