P0

Verslas

„Klaipėdos vanduo“ patvirtino taupymo planą: daugiau vandens tieks iš III vandenvietės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-16


Bendrovė „Klaipėdos vanduo“, reaguodama į drastiškai išaugusias elektros energijos kainas, sudarė taupymo planą ir dar ieško papildomų priemonių bent iš dalies suvaldyti augančias elektros bei kitas sąnaudas. Pirminiame taupymo plane numatyta pagrindinių 10 priemonių, kurios, preliminariais skaičiavimais, dabartinėmis elektros kainomis per metus padės sutaupyti daugiau nei 340 tūkstančių eurų, neskaičiuojant planuojamų statyti saulės elektrinių atsiperkamumo.

Be kitų priemonių, žadama daugiau vandens gyventojams tiekti iš III vandenvietės.

„Mūsų išlaidos elektrai jau sudaro apie 18 procentų. Pastaruoju metu elektros sąnaudos išaugo apie 10 kartų ir šiemet per pusę metų vien elektros išlaidos buvo didesnės nei praėjusiais metais per visus metus ir nuolat jos auga. Rugpjūtį sąskaita už elektrą siekė per 500 tūkstančius eurų, o tai sudaro puse praėjusių metų įmonės pelno. Tai didžiulės finansinės išlaidos, o mūsų gamyba – tiek vandens tiekimo, tiek nuotekų tvarkymo – be elektros neįsivaizduojama. Visa veikla paremta elektra, todėl esame priversti ieškoti įvairiausių būdų – nuo darbuotojų švietimo taupyti iki technologinių procesų peržiūrėjimo. Numatytos priemonės tai tik taupymo pradžia. Su darbuotojais ieškome ir kitų priemonių, kurios leistų sumažinti elektros išlaidas“, – pranešime pažymi bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Taupant elektrą dalis darbuotojų penktadieniais dirba nuotoliu, įskaitant ir klientų aptarnavimo centrą. Visi klientai penktadieniais aptarnaujami telefonu, elektroniniu paštu, socialiniame tinkle „Facebook“ bei oficialiame įmonės tinklapyje įdiegtu pokalbių robotu (chatbot‘u).

„Pandemijos metais puikiai prisitaikėme prie nuotolinio darbo ir diegėme naujas galimybes kokybiškam klientų aptarnavimui, dabar, išaugus elektros išlaidoms, skaičiuojame, kad vien ši priemonė per mėnesį leis sutaupyti kelis tūkstančius eurų. Nors tai sąlyginai nėra didžiulis sutaupymas, tačiau kiekviena įgyvendinta taupymo priemonė bendrai sudarys reikšmingą sumą“, – sako B. Jonikas.

Kadangi elektra yra perkama pagal valandines Nordpool biržos kainas, taupymo plane numatyta reguliuoti kai kurios technologinės įrangos darbą, atsižvelgiant į elektros biržoje numatomą kainą, minimaliai – 0,1 baru sumažinti paduodamo vandens slėgį, dar likusį nepakeistą apšvietimą pakeisti į taupesnį LED apšvietimą bei sumažinti teritorijų apšvietimą, o variklinius įrenginius pakeisti į mažiau naudojančius elektrą.

Taip pat šiuo metu jau vyksta pilotinis bandymas, kuris leis reikiamu momentu sumažinti naudojamą galią, ją perleidžiant kitiems ir už tai gaunant papildomą mokestį. Taupant elektros išteklius svarstoma sumažinti vandens gamybą I-oje vandenvietėje ir daugiau vandens tiekti iš III-os vandenvietės. Skaičiuojame, kad joje dėl mažesnio elektros sunaudojimo vandens gamyba yra pigesnė.

„Siekdami energetinio nepriklausomumo dar pavasarį ant kelių pastatų pastatėme saulės elektrines ir dalinai kompensuojame drastiškai išaugusias elektros sąnaudas. Skaičiuojame, kad dabartinėmis elektros kainomis sąskaitos sumažės 60 tūkstančių eurų ir ši investicija atsipirks per mažiau nei dvejus metus. Taip pat jau esame pradėję pirkimo procedūras saulės elektrinės statyboms Gargždų vandenvietėje. Planuojame statyti 3200 kW saulės jėgainių parką, kuris papildomai dar pagamins apie 3,3 milijonus kWh „žalios“ elektros energijos per metus. Apie 15 tūkstančių kvadratinių metrų plote bus statoma daugiau nei 8 tūkstančiai saulės modulių vienetų. Įrengus saulės elektrinių parką Gargžduose, skaičiuojame, kad vertinant dabartines elektros kainas, per metus sutaupysime apie 1,5 milijonų eurų“, – komentuoja įmonės generalinis direktorius.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ planuose – ir visiškas energetinis nepriklausomumas. Viliamasi, per ateinančius kelerius metus pastatyti daugiau saulės parkų ir visą vandens tiekimui bei nuotekų valymui reikalingą elektrą pasigaminti patiems.


  2022-09-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt