P0

Uostas ir jūra

Klaipėdoje užsienio karo laivai ruošiasi pratyboms

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-17


Rugsėjo 15-19 dienomis į Klaipėdos uostą atplaukia Vokietijos, Prancūzijos ir Estijos kariniai laivai, besiruošiantys dalyvauti kasmetinėse tarptautinėse pratybose Baltijos jūroje „Šiauriniai krantai 2022“ (angl. „Northen Coasts 2022“).

Atplaukiančią laivų grupę sudarys Vokietijos priešmininis laivas „Bad Bevensen“, fregata „Schlieswig-Holstein“, aprūpinimo laivas „Oste“ ir povandeninis laivas „U32“, Estijos priešmininis laivas „Admiral Cowan“ ir Prancūzijos priešmininis laivas „Cepheé“.

Uosto vidus kompas

Karinių laivų vadai ir Vokietijos gynybos atašė Lietuvoje plk. ltn. Konstantin Bellini būsimas pratybas aptarė su Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo viršininku kmdr. Mariu Šakiniu.

Vizito Klaipėdoje metu bus vykdomas logistinis laivų aprūpinimas, priešmininiame laive „Bad Bevensen“ numatomi vykdyti Kovos už laivo gyvybingumą mokymai, dalyvaujant Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnams su technika ir treniruojant laivo įgulą kovoti su gaisro pavojumi.

Rugsėjo 19 d. visi laivai išeis į Baltijos jūrą, kur dalyvaus kasmetinėse pratybose „Northern Coasts“, dalis pratybų ateinančią savaitę vyks Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Pratybų metu bus atliekami laivų taktinio manevravimo elementai, sprogmenų paieškos ir neutralizavimo mokymai ir kiti pratybų veiksmai.


  2022-09-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt