P0

Regionas

Stulbinančiu tempu besiplečianti Svencelė „sprogdina” Drevernos nuotekų valyklą

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-09-18


Svencelės kaimelio – vienos iš labiausiai populiarėjančių vietinio turizmo vietovių Klaipėdos krašte – urbanistinė plėtra Kuršių marių pakrantėje vyksta tokiu tempu, jog AB „Klaipėdos vanduo” priversta 5 kartus didinti nuotekų valyklos Drevernoje pajėgumus. 

Svencelė ir Dreverna įsiterpė tarp populiariausių Klaipėdos krašto kurortų. Artūro Šulco nuotr.

Tokį užduotį AB „Klaipėdos vanduo” projektuotojams pateikė, remdamasi  Klaipėdos rajono geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialiuoju planu ir atsižvelgdama į planuojamą plėtrą Svencelėje. Dabartinės nuotekų valyklos pajėgumai – 99 kub. m per dieną. Juos etapais norima padidinti iki 540 kub. m per dieną.

Nuotekų valykla Drevernoje buvo pastatyta dar 1964 metais. 2017 metais buvo parengtas ir įgyvendintas jos rekonstrukcijos planas. O dabar planuojama nauja plėtra. Naująjį rekonstrukcijos projektą tikimasi parengti per septynis mėnesius. 

Nuotekų valykla turi užtikrinti patikimą nuotekų išvalymo laipsnį kintant atitekančių nuotekų debitui ir teršalams. Po mechaninio  ir biologinio valymo Svencelės ir Drevernos nuotekos patenka į Vilhelmo kanalą.


  2022-09-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt