P0

Aplinkosauga

Geležinkelininkai užteršė Dangę (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-19


Sekmadienio rytą Klaipėdos aplinkosaugininkai, gavę pranešimą apie taršą Dangės upėje, skubiai nuvyko į įvykio vietą. Buvo nustatytas tikslus taršos šaltinis. Šiuo metu atliekamas tolimesnis tyrimas.

Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai, pakėlę droną, nustatė, kad naftos produktai į Dangę bėgo iš AB „Klaipėdos vanduo“ išleistuvo. Ugniagesiai ėmėsi priemonių, kad tarša nepatektų į Kuršių marias.

Skaitytojo nuotr.

Aplinkosaugininkams iškvietus įmonės atstovus, buvo rastas taršos šaltinis. Naftos produktais užterštos paviršinės nuotekos bėgo iš paviršinių nuotekų valymo įrengimų AB „Lietuvos geležinkeliai“ teritorijoje. Nedelsiant iškviesti aplinkos apsaugos specialistai paėmė teršalų mėginius.

„Incidentas galėjo įvykti dėl iškritusio gausaus lietaus Klaipėdos mieste, kai per valymo įrenginių apvadinę liniją išbėgo naftos produktai. Šiuo metu tyrimą tęsiame, pradedamas neplaninis ūkio subjekto patikrinimas“, – teigė Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos vadovė Ramunė Lukaševičienė.

Skaitytojo nuotr.

Įmonės atstovas pradėjo paviršinių valymo įrenginių tvarkymo darbus, plovė trasas. Gavus laboratorinių tyrimų rezultatus, bus vertinama aplinkai padaryta žala.


  2022-09-19

  Vienas komentaras apie “Geležinkelininkai užteršė Dangę”

  1. AvatarDalia Ž/ (IP: 86.100.53.185)

   Galvoju- kas gali sugriežtinti Aplinkos apsaugos tarnybų vadovų ,darbuotojų ,tame tarpe ir Kl. savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus bei UAB “Kl vanduo” ATSAKOMYBĘ dėl Dangės,marių-jūros teršimo? Taigi- tik griežčiausia baudžiamoji atsakomybė, baudžiamų bylų kėlimas tiems kurie NESUGEBA APSAUGOTI APLINKOS teršimo pavojingomis medžiagomis. Gal GRIGEO vyksianti byla?
   Kodėl tinkamai nekontroliuojate teršimo riziką turinčias įmonės atydžiau, atsakingiau?
   Kaip dažnai AA inspektoriai tikrino “Lietuvos geležinkelių” paviršinių nuotekų valymo įrenginius? Ponai, ar JŪS nežinote, kad tai JŪSŲ atsakomybę,kad tose vietose privalo būti MAX įrenginių priežiūrą? Gėda, kaip aiškina stiprų lietų, stiprų vėją ir t.t. Iki šiol Kl. Aoplosos valdyba nepasakė kas irė kokia žala K.marioms padaryta pro 202m gruodžio31 d. naftos pr. išsiliejimo? 2022.03.25 d. Danėje pastebėti teršalai……2022. 04.26 d. Dangėje Pilies uostelyje pastebėti naftos teršalai…….
   Duok Dieve, kad būtų išaiškinti kaltininkai. Ne tik teršėjai, bet ir įvairiausi kontrolieriai….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt