Pasaulinės turizmo dienos proga – renginių gausa Neringoje

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-09-19

Pasaulinės turizmo dienos proga Neringoje rugsėjis tradiciškai skelbiamas turizmo mėnesiu. Neringa ragina atrasti kurortą naujai, o renginių kupina rudens pradžia nerijoje kviečia suspėti į žygius, įvairias kultūrines veiklas, išmėginti specialiai šiai dienai sukurtą maršrutą „Kuršių nerijos įkvėpimas“ bei rinkti svetingiausią turizmo verslą Neringoje. Be to, turizmo dienos proga rugsėjo 24-ąją vietinė rinkliava už įvažiavimą į Neringą automobiliams nebus taikoma.

Turizmo diena – įkvėpimo kelionėje

Keliautojai ir atradėjai, besimėgaujantys lėtomis atostogomis ir norintys patirti kitokią Kuršių neriją, Turizmo dienos proga kviečiami leistis į 4 stotelių maršrutą „Kuršių nerijos įkvėpimas“.

Maršrutą „Kuršių nerijos įkvėpimas“ sudaro keturios stotelės, kurias vienaip ar kitaip pravažiuoja kiekvienas atvykstantis į Neringą.  Tereikia stabtelėti, patirti jų įkvepiančias istorijas ir pasidalinti jomis su savo bičiuliais.

Pirmoji – Avino kalnas Juodkrantėje. Nuo Avikalnio viršūnėje įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria viena gražiausių Kuršių nerijos panoramų. O joje – du ypatingi objektai, išsaugoti nuo išnykimo: šiauriau besidriekiantys Juodkrantės sengirės fragmentai (kai kurioms čia augančioms pušims jau daugiau nei 230 metų) ir po mišku esančios parabolinės kopos.

Antroji stotelė – Pervalkoje, kur mažytėje saloje stovi Žirgų rago švyturys. Lietuvoje tai vienintelis švyturys, kurį iš visų pusių supa vanduo – Kuršių mariose ties Pervalka, ant nedidelės dirbtinės salos, nuo kranto nutolusios apie 260 metrų, jis pastatytas 1900 metais.

Užlipus ant trečiąją stotelę žyminčios 53 m. aukščio Preilos kopos atsiveria viena įspūdingiausių pusiasalio panoramų. Iš čia matyti Baltijos jūra, Kuršių marios bei pietų ir šiaurės link besidriekiantis Didysis Kuršių nerijos kopagūbris.

Paskutinioji, ketvirta, stotelė – prie Nidos prisiglaudęs Urbo kalnas, kadaise buvęs milžiniška slenkančio smėlio kopa, o dabar žmonių sumanumo ir titaniškų pastangų dėka tapęs žaliuojančia, lėtiems pasivaikščiojimams puikiai tinkančia vieta, paskelbta saugomu gamtos paveldo objektu. Ant jo viršūnės puikuojasi Nidos švyturys.

Visas stoteles įveikę ir kiekvienos iš jų akimirkomis (žymėdami @curonian_spit_neringa) savo socialiniame tinkle Instagram arba Facebook pasidaliję keliautojai rugsėjo 24 d. turės galimybę nemokamai apsilankyti Nidos švyturyje. O įspūdžių kupinos kelionės pabaigoje – pasivaišinti daugybės komplimentų pelniusiu vietinio virtuvės šefo Antano pagamintu avienos plovu. Visos maršruto taisyklės skelbiamos svetainėje www.visitneringa.com.

Nemokami žygiai tyrinėtojams

Šeštadienio rytą 11 val. ant Urbo kalno Nidoje startuos žygis „Išmok pažinti neriją“. Žygį ves ir istorijas apie Kuršių nerijos kultūrinio kraštovaizdžio įdomybes pasakos kraštotyrininkas, žurnalistas, knygos „Vadovas po Kuršių nerijos nacionalinį parką“ autorius Denisas Nikitenka.

Ant Urbo kalno keliautojai išgirs istoriją apie senąjį, 1874 m. statytą Nidos švyturį: kodėl Prūsijos valdžia nusprendė tokį navigacinį objektą Nidoje statyti bei kokią labai svarbią, bet turistam mažai žinomą funkciją jis atliko. Žygio dalyviai sužinos ir apie pačiame Urbo kalne aptiktus XIX a. pab. – XX a. pirm. pusės radinius, kurie atskleis ir tam tikras tų laikų poilsiautojų įpročių paslaptis. Išankstinė registracija į žygį svetainėje www.visitneringa.com.

Į gamtinius Kuršių nerijos atradimus 14 val. kvies dar vienas nemokamas žygis „Smėlio kopų istorija“. Jį ves Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser, kuri papasakos apie smėlynų augalus, smėlio rūšis, kopų susidarymo istoriją ir dar daug kitų įdomių faktų.

Ruduo atradimų nerijoje

Kelionę į Neringą planuojantys kitu laiku ir savo ritmu kviečiami ir į kitus ne mažiau įdomius rugsėjo mėnesio renginius.

Rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, Neringoje rengiama magiškos atmosferos apgaubta rudens lygiadienio šventė: Gintaro įlankoje sudegs visą vasarą Juodkrantę puošusios nendrinės skulptūros. Sporto ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai rugsėjo 24 d. tradiciškai rinksis į tarptautinį Nidos pusės maratono bėgimą.

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, Neringos muziejai kviečia nemokamai apsilankyti Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Neringa), Nidos žvejo etnografinėje sodyboje (Naglių g. 4, Neringa), Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje (ir rugsėjo 25 d., Skruzdynės g. 17, Neringa). O rugsėjo 27 d., antradienį, savo ekspozicijas lankytojams nemokamai atvers Liudviko Rėzos kultūros centras.

Iki rugsėjo 21 d., trečiadienio, Neringos svečiai ir miesto gyventojai kviečiami rinkti svetingiausią kurorto turizmo verslą, teikiantį apgyvendinimo, maitinimo, transporto ar kitas turizmo paslaugas. Savo pasirinkimą nominacijai „Svetingiausias turizmo verslo atstovas Neringoje“ galima pateikti svetainėje www.visitneringa.com. Svetingiausias Neringos turizmo verslo atstovas bus paskelbtas rugsėjo 23 d.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

STT pareiškė įtarimus dviem Neringos politikams

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Politika

Aktyviausiai iš anksto balsuoja neringiškiai, tarp pasyviausių - Kretingos rajonas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami prezidentą ir spręsdami referendume dėl pilietybės išsaugojimo iki ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Regionas

Maisto atliekas jau raginami rūšiuoti ir neringiškiai bei kurorto svečiai

Pirmąją gegužės savaitę Neringos gyventojai ir kurorto svečiai pastebėjo atliekų surinkimo vietose stovinčius stumdomus konteinerius rudu dangčiu. Šie konteineriai skirti ...
2024-05-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This