P0

Sportas

Pasaulio banglenčių čempionate pirmą kartą dalyvauja ir lietuviai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-19


Praėjusį savaitgalį Huntington Beach, Kalifornijoje, prasidėjo Tarptautinės banglenčių asociacijos (ISA) organizuojamas Pasaulio banglenčių čempionatas (World Surfing Games), kur tarp 51 valstybės atstovų pirmą kartą į bangas išsiirs ir lietuviai. Šių metų čempionatas – pirmasis kvalifikacijos į Paryžiaus olimpines žaidynes etapas.

Lietuvai atstovauja banglenčių sporto krikštatėviu vadinamas klaipėdietis Girmantas Neniškis, taip pat Surf Camp akademijos vyriausias treneris Donatas Meškauskas bei Indonezijoje gyvenantis Timothy Wijngaarden. Kadangi Lietuva pirmą kartą siunčia dalyvius į pasaulio čempionatą, visi trys buvo sureitinguoti paskutinėse vietose.

Banglentininkai varžysis plaukimuose po 20 minučių, kurių metu keturi banglentininkai mėgins pagauti geriausias bangas. Teisėjai vertins posūkių trajektorijas, greitį, poziciją ant bangos, o galutiniam rezultatui bus sumuojamos dvi geriausios bangos. Du iš keturių banglentininkų pateks į kitą etapą.

„Patekti į antrą raundą su tokiais stipriais konkurentais reikėtų neįtikėtinos sėkmės, tačiau vandenyne gali nutikti visko. Tikroji kova dėl taškų prasidės paguodos plaukimuose – juose susitiks iš pirmojo raundo iškritę dalyviai. Juokiamės, kad turime tikslą patekti tarp 50 geriausių valstybių – visos šalys yra reitinguojamos pagal atstovų rezultatus”, – prieš startą pranešime pažymėjo Lietuvos burlenčių čempionas, dukart geriausias šalies banglentininkas G. Neniškis.

Banglenčių sportas debiutavo Tokijuje 2021 metais ir yra įtrauktas į programą ateinantiems trims olimpiniams ciklams – Paryžiuje 2024, Los Andžele 2028 ir Brisbane 2032. Būtent olimpinis pripažinimas suteikė galimybes banglenčių sportą kryptingai vystyti ir Lietuvoje. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dotacijos sudarė sąlygas kurti edukacines programas, o G. Neniškis šiuo metu yra tarp vos keliasdešimt tarptautinės banglenčių asociacijos lektorių pasaulyje.

Į olimpinės pamainos kandidatus įtrauktas Timothy Wijngaarden užaugo mamos lietuvės ir tėvo olando šeimoje. Paauglystėje jis augo Ispanijoje, Kanarų salose, o šiuo metu gyvena Indonezijoje, kur turi puikias sąlygas treniruotis kiekvieną dieną. Natūralu, kad komanda didžiausius lūkesčius kelia 23 metų atletui.

Nors lūkesčių aukštiems sportiniams rezultatams pirmajame čempionate niekas nekelia, dalyvavimas yra svarbus, norint toliau plėtoti banglenčių sportą šalyje. Aukšto meistriškumo programų finansavimui būtina sąlyga yra dalyvavimas tarptautinėse varžybose. Būtent finansavimo trūkumas iki šiol ribojo galimybę siųsti atstovus į varžybas, tačiau šiais metais dalyviams pasiryžus į čempionatą vykti už savo lėšas, daugiau nei du trečdalius biudžeto – per 6000 Eur surinko banglentininkų bendruomenė ir privatūs rėmėjai.


  2022-09-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt