P0

Regionas

Pasieniečiai gelbėjo į tinklus įsipainiojusio katerio keleivius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-19


Kuršių mariose pasieniečiai skubėjo į pagalbą Klaipėdos rajono gyventojų šeimai, kurios kateris įsipainiojo į tinklus. Sėkmingos gelbėjimo operacijos metu visi keleiviai saugiai pristatyti į krantą.

Sekmadienio popietę VSAT pareigūnai iš Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro gavo pranešimą, kad Kuršių mariose pagalbos prašo į nelaimę patekęs Lenkijoje registruotas kateris.

Pirminiais duomenimis, kateris išplaukė iš Drevernos uosto Klaipėdos link ir už penkių mylių, ties Sargo kalnu, įsipainiojo į žvejybinius tinklus. Juo vykę Klaipėdos rajono gyventojai, 43-ejų laivavedys bei 10 ir 17 metų vaikai, patys nebegalėjo saugiai pasiekti kranto.

Iš Kopgalyje esančio Teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo centro gelbėjimo darbams nedelsiant buvo išsiųstas greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger“. Įvykio vietoje pirminės žinios pasitvirtino: į tinklus įsipainiojusi plaukiojimo priemonė nebegalėjo savo eiga tęsti kelionės.

Kadangi iškart techninės pagalbos suteikti nebuvo galimybės, visi trys klaipėdiečiai saugiai perkelti į tarnybinį pasieniečių katerį ir nugabenti į Drevernos uostą. Gelbėjimo operacijos metu medikų pagalbos niekam neprireikė. Įstrigusiu kateriu privalės pasirūpinti jį valdęs laivavedys.


  2022-09-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt