P0

Kultūra

Savivaldybė už 30 tūkst. eurų nusipirko nebaigtą statyti filmą

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-09-19


Neskelbiamų supaprastintų derybų būdu Klaipėdos savivaldybė nusipirko nebaigto statyti atkuriamosios dokumentikos filmo „Pūga prie Mėmelio“ autorių turtines teises. Pirkimo sutartyje įrašyta – „ne vėliau kaip iki 2022-12-01 neatlygintinai pabaigti sukurti filmą”.

Juosto filmavimo akimirka Klaipėdoje. Vidmanto Činausko nuotr.

Sutartis dėl šio 29 995 eurų ir 90 centų vertės sandorio pasirašyta su VšĮ „Pilietinė medija“. Portalo rekvizitai.lt duomenimis, šioje įstaigoje dirba tik vienas žmogus. Sutartį šios įstaigos vardu pasirašė direktorė Milda Bernotienė.

Filmo prodiuseris – Edmundas Jakilaitis, režisierius – Andrius Lygnugaris. Filmo preliminari trukmė – 52 minutės.

„Pūga prie Mėmelio“ – istorinis atkuriamosios dokumentikos filmas su atkurtais vaizdais, įvykiais, herojais iš istoriko, ambasadoriaus, profesoriaus Alfonso Eidinto to paties pavadinimo knygos. Filmas skirtas didžiulę reikšmę mūsų valstybės nepriklausomybei, jos ekonomikai ir politikai turėjusiam įvykiui – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms, kurias minėsime 2023 m. sausio 15 dieną”, – rašoma sutarties preambulėje. 

Filmas „Pūga prie Memelio“ yra įtrauktas į Lietuvos Vyriausybės patvirtintą Klaipėdos krašto metų minėjimo programą. Įgijusi filmo autorių turtines teises, Klaipėdos savivaldybė jų įgijimo laikotarpiu, t.y. nuo 2023 m. sausio 14 d. iki 2028 m. sausio 15 d., įgyja teisę versti filmą, viešai rodyti filmo originalą ar kopijas, transliuoti, retransliuoti ir kitaip viešai skelbti filmą, įskaitant jo padarymą viešai prieinamu internete.

Talpindama filmą internete, filmo talpinimo datą savivaldybė privalo suderinti su prodiuseriu E. Jakilaičiu. Savivaldybė taip pat įsipareigojo „viešai rodydama filmą, už jo rodymą neimti atlygio”. O VšĮ „Pilietinė medija“ įsipareigojo „neatlygintinai pabaigti sukurti filmą” ir taip pat neatlygintinai jį viešai pristatyti Klaipėdoje. Filmo pradžios ir pabaigos titruose turi būti nurodyta, kad Klaipėdos miesto savivaldybė yra filmo bendrakūrėja. 


  2022-09-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt