P0

Transportas

Dieną be automobilio siūlys veltui išbandyti paspirtukus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-20


„Elektriniai paspirtukai yra ta trūkstama dėlionės dalis, kuri su dviračiais bei viešuoju transportu įgalina gyventojus savo mieste keliauti be automobilio. Tyrimai rodo, kad racionaliai mąstantys žmonės Lietuvoje jau įsitikinę, kad automobilis yra veikiau brangiai kainuojantis rūpestis, nei transporto priemonė, tačiau dalies žmonių prisirišimas prie jų yra tiesiog emocinis“, – sako Eimantas Balta, „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse.

Palmiros Mart nuotr.

Dieną be automobilio, ketvirtadienį, rugsėjo 22 d., susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ 500 iš savo paspirtukų 12-oje Lietuvos miestų taikys nulinę kainą tiek atrakinimui, tiek neribotam kelionės laikui.

Šiais metais „Bolt“ atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, 30,8 proc. vairuotojų iš didžiųjų Lietuvos miestų mano, kad nuosavas automobilis neatsiperka. Priešingai galvoja 31,4 proc. apklaustųjų, tačiau didžioji dalis (37,8 proc.) apie tai apskritai nesusimąsto. Tuo pačiu metu net 47,6 proc. pripažįsta automobilius darbo dienomis naudojantys iki 1 val. ir ne kasdien.

El. paspirtukus kaip alternatyvą automobiliui Lietuvoje jau renkasi kas dešimtas automobilio savininkas.

„Per pastarąjį šimtmetį asmeninis automobilis evoliucionavo iš gyvenimo kokybės simbolio į žalingą miestų priklausomybę. Automobilių įkaitais paimti miestai gali ir turi priklausyti žmonėms. Mažiau taršos, mažiau triukšmo, mažiau spūsčių, mažiau asfaltuotų parkavimo plotų reikštų daugiau vietos ir galimybių žmonėms“, – įsitikinęs E.Balta.

Diena be automobilio vainikuoja Europos judumo savaitės Lietuvoje renginius. Jos metu el. paspirtukų entuziastai visoje šalyje varžosi specialiame iššūkyje – rugsėjo 22 d. paaiškės 3 daugiausiai kilometrų „Bolt“ el. paspirtukų nuvažiavę paspirtukininkai. 

Šiuo metu „Bolt“ paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Trakų ir Kazlų rūdos gyventojai bei šių miestų svečiai.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2022-09-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt