P0

Politikų tribūna

Diena be automobilio: o kur statysite dviratį? (3)

Saulius Budinas, Klaipėdos miesto tarybos narys
2022-09-21


Visą šią savaitę esame raginami minėti Tarptautinę dieną be automobilio, Europos judumo iniciatyvas. Tikslas labai kilnus ir prasmingas – siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką žmogaus sveikatai bei aplinkai ir paskatinti pasirinkti kitą draugišką aplinkai transporto priemonę. Asmeniškai aš net nedvejojęs renkuosi gerą savo draugą – dviratį. Renkuosi jį dažnai savo kasdienėms kelionėms tiek mieste, tiek užmiestyje. Matau, kad dviratis yra neatskiriama daugelio klaipėdiečių gyvenimo dalis, kas labai džiugina.

Vis dėlto neatskiriama gyvenimo dalimi tampa ir dviračio statymas daugiabučio namo balkone ar laiptinėje.

Dviratis geru gyvenimo draugu galėtų tapti ir daug didesnei daliai miestiečių, jei sukurtume galimybes daugiabučių namų gyventojams patogiai ir saugiai palikti bei pakrauti gamtai draugiškas transporto priemones nemokamose saugyklose.

Užsienyje populiarėja dviračių saugyklos, įrengtos daugiabučių namų kiemuose. Skandinavijos šalyse, kur dviračiai yra kasdienybė, statomi atviri ir net daugiaaukščiai stovai dviračiams. Dviračius ir paspirtukus nuo vagysčių uždarose saugyklose saugoja Talino gyventojai. Iš tiesų toli žvalgytis nereikia, net Tauragė neseniai įrengė 75 dviračių saugyklas kuo arčiau daugiabučių namų, o vilniečiai šią vasarą buvo raginami siūlyti dviračių saugykloms tinkamas vietas miegamuosiuose rajonuose.

Klaipėdoje Rumpiškės gatvėje turime keletą paviljonų, skirtų dviračiams laikyti, bet dėl biurokratinių ar kitų kliūčių miesto administracija jau kurį laiką negali išspręsti jų eksploatavimo problemos. Vis dėlto derėtų kalbėti apie platesnį dviračių saugyklų tinklą Klaipėdos miesto daugiabučiuose kvartaluose, kad būtų užtikrinama nemokama galimybė ne tik saugoti tvarias transporto priemones, bet jas taip pat ir pakrauti. Suteikus leidimą gyventojui naudotis saugykla, į ją būtų galima patekti naudojantis mobiliuoju telefonu.

Kad klaipėdiečiai aktyviau iškeistų automobilį į dviratį pirmiausia būtina sukurti tinkamą infrastruktūrą.

Nedeginkime brangaus kuro. Deginkime kalorijas!


  2022-09-21

  3 komentarai “Diena be automobilio: o kur statysite dviratį?”

  1. AvatarValentina (IP: 85.232.136.255)

   Saugiklos nebloga mintis, bet dėl saugaus važiavimo reikia rekonstruoti ir dviračių takus. Važiuojant nuo Rimkų į Šernus iki Minijos yra siaubingos dviračių tako atkarpos.

  2. Avatarseniai reikėjo (IP: 86.100.161.157)

   o tai Tauragė turi saugyklas, o Klaipėdoje nėra, tai ir tempi tą dviratį nuolat laiptais, su vaikais.

  3. AvatarJūratė (IP: 84.15.185.170)

   labai gera mintis. Sunku su tais dviračiais per laiptinę belstis

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt