Dvi koketės pareiškė, kad žmonės geidžia jas padaryti Klaipėdos meru (33)

Nuomonės
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-09-21

Pirmasis neištvėrė Audrius Petrošius: pareiškė, kad tai tauta, o ypač jos grietinėlė tiesiog spirga iš nekantrumo išrinkti jį Klaipėdos miesto meru. Ilgai netvėrė ir Arvydas Vaitkus, pareiškęs, kad vietinė tautos grietinė žnaibo jam užpakalį ir ragina į merus eiti. Tik šis dar pakoketavo, esą dar, oi, oi, ak, ak –  „einu tęsti tai, ką darau jau kelis mėnesius”. O jau po to pasakysiu. Šelmis.

Arvydas Vaitkus ir Audrius Petrošius. Martyno Vainoriaus nuotr.

Nors net prakutusiam pypliui aišku, kad šios dvi koketės seniai laižosi, stebėdamos mero krėslą. O aksakalai mano, kad jos – labiausiai tikėtinos figūros kautis dėl mero regalijų antrame rinkimų ture. Tad kam tas koketavimai, vyrai? Išdykėliai…

Akivaizdu, kad tokį viešųjų ryšių tūpsnį klaipėdiečiams šios koketės padarė nusibeždžioniavusios nuo Vytauto Grubliausko, prieš praeitus rinkimus suvaidinusio analogišką farsą: girdite, žmonės nori mane padaryti… Ak, ak, oi, oi… Ir padarė. Ir dabar gailisi. Visi. Gaila žmogaus. Ir jam savęs gaila. O koks puikus artistas! Kiek prarado teatras ir kinas…

Neatmeskim, kad tauta netrukus pradės raginti į merus eiti ir kitus veikėjus, kuriems labiausiai už viską reikia publikos dėmesio. Būtų smagu. Tauta mėgsta pigius vaidinimus. O tie, kurie viešai paragina koketes į merus eiti, būna papyraginti postais, dėmesiu ar tautai nematomomis dovanomis.

Tačiau grįžkime prie pirmųjų dviejų kokečių ir tam tikrų jų veiksmų už kulisų bei rampų šviesos. Jos turėjo nemažai ką ten nuveikti. Pirmiausia, užsitikrinti finansinę ir organizacinę paramą iš partinių bei nepartinių struktūrų.

Įžūlūs liežuviai mala, kad konservatoriai Aidas Kaveckis ir Andrius Petraitis kelią A. Petrošiui į merus užleido, iššlavė ne dėl to, ką viešai sapalioja. O dėl to, kad konservatorių viršūnėlės suuodė, jog šis, daug partijų pakeitęs veikėjas, vardan mero posto gali ir konservatorius į bet ką išmainyti. Juolab kad pasklido gandai, jog Audrius koketuoja su kitomis partijomis ar nepartiniais krutėjimais. Galų gale suprasta, kad jis gali net pats save kilstelti kaip šieną ant šakių – kandidatuoti savarankiškai. Ir tapti rimtu konkurentu konservatoriams, kurie savo Klaipėdos merą turėjo tik vieną kartą, ir tik dvejus metus. Ai, ai, kaip skaudu…

Arvydą Vaitkų kankina kita dilema: su kuo susidėti? Socdemus jis išdavė, susidėjęs su valstiečiais. Valstietiško gandro tatuiruotę neseniai nusigramdė nuo pasmakrės. Sauliaus Skvernelio naujai iškepta partija į Arvydą meiliai per šią vasarą žiūrėjo, bet pats Arvydas nepamiršo, kad tai Skvernelio ministras jį iš uosto generolų išpirdolino. Aplinka stūmė du vyrus susitikti, susitarti. Nepavyko. Unoravi vyrai. 

Liko galimybė vėl kurti komitetą, susidėjus su baltarusiškų trąšų vanagais. Bet vienas iš jų beveik viešai sako, kad tai koketei pinigų nebeduos. O iš kito jau pačiam baugu imti, nes per daug abu Skulptūrų parke užsižaidė medžių sergėjimu, krepšinio aikštelės naikinimu ir teniso kortų perėmimu. Yra reikalų. Dėl to Arvydas dar ir koketuoja. Labiau nei Audrius.

Antra vertus, dar niekas nežino, kokius įgaliojimus turės meras. Jei Audriui tai – dzin, tai Arvydui – svarbu.

Tai ką darai, Arvydai, „jau kelis mėnesius”? Kuri „išbaigtą planą bei strategiją“? Apie tai, kaip išblizginti pentinus ir gražiai bei protingai atrodyti neparodant milicininko diplomo? Tik jau nesakyk, kad kuri planą, kaip padaryti Klaipėdą žalesne, jos orą ir dirvožemį švaresnius, žmones laimingesnius pastatant išorinį uostą. Brr… Tokiomis nesąmonėm niekas netiki. Sugalvok ką nors saldesnio.

Hmm… Gražiai atrodyti nori visi, ne tik koketės, kandidatės į metus. Natūralu, kad jos slėps skeletus spintose, o autobiografijose pamirš paminėti visas partijas ir krutėjimas (čia – ir apie moteris bei vyrus), su kuriais pabuvojo. Kam ką pažadėjo, ko netesėjo.

Jie pamaitins smulkias žuvelės, kad tylėtų. Stambesnėms pabers stambesnių trupinių, kad tylėtų. Bet, va, visų ryklių neprišersi. Vadinasi, šį tą sužinosim.

Žymos: | | | | |

Komentarai (33):

Atsakymai į “Dvi koketės pareiškė, kad žmonės geidžia jas padaryti Klaipėdos meru”: 33

 1. Juvis parašė:

  Gerbiamieji, kur buvo Vaitkus, kai buvo pritarta Skulptūrų parko atnaujinimui? Projektas parengtas, nuostabiai atrodo, bet va eigoje nebelieka parkavimo vietų, edukacinės erdvės, krepšinio aikštelės, kuri taip reikalinga ir buvo labai populiari įvairaus amžiaus sportuojančių žmonių tarpe. Vaitkus surinko močiučių komandą, kurios už ligotus medžius, kaip už savo seses vienmetes įsikibusios stovi. Gal ir numirti ten nori, juk kapines ten ir buvo. Tik jos girdėti nenori ar negali, kad parkas ATNAUJINAMAS, t.y. sergantys medžiai retinami, bet nenaikinami! Nauja parko erdvė kuriama klaipėdiečių labui, kuri bus patraukli ir aktuali ypač jaunajai kartai, mūsų vaikams!
  O del mero posto- nenurašykite ir kitų kandidatų- R.Sakalauskas manau gali ne tik ligonines puikiai prikelti iš mirštančių, bet miestą KLAIPĖDĄ!

  • Nezabitauskas parašė:

   Kad jau parką užkabino, negaliu nutylėti. Ponas Juvis tikrovę iškraipo kaip koks orveliškos Tiesos ministerijos tarnautojas. Projektas jam „nuostabiai atrodo”, ypač su plynomis erdvėmis parkavimo aikštelei ar edukacinei terasai vietoj medžių. Trečdalio medžių iškirtimą jis vadina parko atnaujinimu. „Sergantys medžiai retinami”, rašo jis. Kas čia per minties vingis? Jei parką apnikusi kažkokia medžius masiškai žudanti liga, tai kodėl sergantys medžiai tik retinami, o ne iškertami? Ir apskritai, argi parkas nebuvo bent minimaliai prižiūrimas, kad staiga jame radosi tiek ligotų medžių? Kiek žinau, buvo prižiūrimas. Bijau, kad serga ne tiek parko medžiai, kiek parko likimą lemiantys žmonės. Kažkokios karštligės apimti jie čia priprojektavo žaliuosius plotus užklojantį stačiakampį takų tinklą, niekam nereikalingą brangią tvorą, o tiesiog ant buvusių palaidojimų įrenginėja – žinote, ką? – kvapų sodelį!.. Taip kad palikit ramybėje niekuo dėtas medžių vienmetes močiutes – jų šiame kvailame pasaulyje jau seniausiai nebėra.

 2. Chi parašė:

  Mielas Šulcai, jei pats tesugebat pilti purvą, niekas nekaltas. Seniai sėdit merui prie šono, o ką gero nuveikėt, kur jūsų asmeninis indėlis į Klaipėdos miesto gerovę? Taip, kad geriau apsikuopkite savo šiukšles. Tik už Vaitkų!

 3. Nezabitauskas parašė:

  Merui jaunystė, kaip ir senatvė, yra trūkumas, o ne privalumas. Reikia brandaus žmogaus, jau parodžiusio, ką jis gali. Už Puteikį! Ką jis gali, parodė laivų remonto įmonės direktoriaus poste, kai iš bankroto ištraukė įmonę, tuo neleisdamas teritorijos prichvatizuoti. Kai kurie „vystytojai” šito iki šiol jam negali atleisti!

 4. Patirtis parašė:

  Šitam darbe reikia patirties. Grubliauskas buvo žmogus su darbo patirtim ir to sunki sekėsi tvarkytis. Čia darbas atsakingas. Reikia rimto ir sugebančios tvarkytis vyruko bet kokiose situacijose.

 5. Onelė parašė:

  Dievuleli šventas, nejaugi nebėra brandžių vyrų kurie būtų verti mero posto?! Kad kibo ieskoti pacaniuku! Man atrodo kad plaipedoi yra daug vertesni žmonių būti merais! O šitie, tegul laksto toliau iš partijos į partiją!

 6. Regis parašė:

  Abu geri, bet kadangi mero norėtųsi bent 2 kadencijoms, tai 60+8 ne kokia perspektyva. Klaipėdai reikia energijos

 7. skaitytojas parašė:

  Tik už Petrošių,jau mums nereikai baltarusiškų trąšų gerbėjų,Karbauskio chebros,ne ne ačiū.Atsikandome jų darbų .

 8. Petras parašė:

  Dar nesubrendes. Klausimas, ar galės spresti tautos socialines problemas?

 9. Biden parašė:

  Tik Petrosius. Jau girdziu, kad zmones kalba, jog jei isrinks kitus , tai bus kaip per JAV rinkimus, zmones vaziuos i rajona gyventi.

 10. Algirdas parašė:

  Tik už jauną merą! Petrošius geras vyras, pažįstu ir balsuosiu. O dar už jį Universitetas pasisako – tik už Petrošių.

 11. Dromantienė S. parašė:

  Nelabai suprasi rašliavininko – tai jis mero patarėjas, tai jau šleiva retorika jį dergia. Kai pačiam prastai vertybės susidėlioja, tai ir kitus tepa kuom papuola.

 12. Hmm parašė:

  Atleiskit, nu bet ar gali būti meras su surūgusiu veidu? Be jokios emocijos? Hmmm matyt atėjo laikas jaunimui įrodinėti ką gali. Linkiu gražiai konkuruoti ir lai laimi besišypsantis 🙂

 13. Čerlis parašė:

  Vyra garsina jio darbai,

 14. Jonas Daubaris parašė:

  Su tokiom A.Šulco rašliavom galima prisiagituoti iki tiek, kad Klaipėdos m. Meriją gali užvaldyti Karbauskiniai valstiečiai-kolūkieciai ! Ar to nori kas, ar to reikia Klaipėdos šviesuomenei, inteligencijai, mokslui, kultūrai ..?

 15. Ačiū Vaitkui parašė:

  Nuo visuomenininkų už skulptūrų parko medžių išsaugojimą. Daug dėl to žmonių balsuos už ji.

 16. Miestas parašė:

  Miestas ne mažas, bet pasikalbėti nėra su kuo…visiems kažko trūksta…

 17. dėl Petrošiaus parašė:

  gryna tiesa, visur lakstė nuo pat pradžios ir tik jo asmeninė karjera jam įdomi, o kada yra dirbęs kokį darbą viešajame sektoriuje?

 18. Klaipėdietis iš rajono parašė:

  Tik Ligita Girskienė, tie be vertybių, dėl pinigo bet ką padarys.

 19. Petras parašė:

  Nedauok dieve nei Vaikuaus , nei Geirskienės .Tikėkimės žmonės praregės

 20. Komentatorius parašė:

  Neturi šansų nei vienas. Ligita Girskienė bus Klaipėdos merė. Tauta pasistengs. O tie reikalų tvarkytojai tegul toliau tvarkosi reikalus medžiotojų būreliuose.

 21. Remėjas tik dar nežinau ko :) parašė:

  Beveik viskas teisingai !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra, Svarbu

Piktinasi mero sprendimu dėl kultūros projektų finansavimo 

Yra minčių ir apie boikotą – toks pareiškimas nuskambėjo antradienį surengto uostamiesčio mero sudarytos Klaipėdos kultūros ir meno politikos formavimo ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Sveikata

Vaikų ligoninėje - Sensorinės integracijos kambarys

Klaipėdos vaikų ligoninėje pirmadienį pristatytas čia įrengtas Sensorinės integracijos kambarys. Teigiama, kad jame esanti įranga neįgaliems vaikams suteikia daug ir ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Politika

Konservatoriai Klaipėdos vienmadatėse rokiruoja ir meta vilnietį

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Taryba sekmadienį patvirtino kandidatus šešiasdešimt keturiose Seimo vienmandatėse apygardose. Teigiama, kad likusios septynios Seimo ...
2024-06-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This