P0

Sveikata

Minti dviračius medikai kviečia kartu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-21


Šį sekmadienį Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai jau 16-tą kartą sės ant dviračių ir mins už sveiką širdį. Prisijungti kviečia ir klaipėdiečius. Važiavimas dviračiu yra vienas iš fizinio aktyvumo būdų, padedantis pabėgti nuo širdies ligų ir streso.

Pastarieji metai paženklinti stresu dėl koronaviruso, Ukrainoje vykstančio karo, gresiančio ekonominio sunkmečio. Žmonės patiria nerimą ir įtampų, o tai atsiliepia įvairioms žmogaus organizmo sistemoms.

„Viena paveikiausių streso atžvilgiu yra žmogaus širdies ir kraujotakos sistema. Įrodyta, kad ilgą laiką patiriant stresą vystosi įvairaus laipsnio vidinio kraujagyslių sluoksnio pažeidimai, o išoriniame sluoksnyje pradedamos gaminti kraujagyslių išplėtimą skatinančios ir uždegimo vystymąsi sukeliančios aktyviosios medžiagos. Tai viena priežasčių, dėl kurių patiriant stresą dažnai veidą išpila raudonis. Tačiau išraudęs veidas yra mažiausia problema. Dėl streso poveikio gali įtrūkti kraujagyslėse susikaupusios cholesterolio plokštelės ir dėl to žmogų gali ištikti miokardo infarktas ar insultas. Europos kardiologų draugija stresą savo širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos gairėse yra įvardijusi kaip reikšmingą miokardo insulto ar infarkto rizikos veiksnį“, – pranešime cituojamas Širdies aritmijų skyriaus gydytojas kardiologas Paulius Orda/

Jo teigimu, ad būtent sportas, judėjimas ir gebėjimas atsipalaiduoti yra vieni veiksmingiausių būdų kovojant su stresu.

To – atsipalaidavimo žygio dalyvius ir mokys Klaipėdos jūrininkų ligoninės kineziterapeutės.

Visi, norintys prisijungti, kviečiami rugsėjo 25 d., 11 val., atvykti prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės, iš kur dviračių takais žygio dalyviai važiuos iki Karklės. Prie „Žilvičio“ stovyklos esančiame stadione visų lauks atsipalaidavimo, streso valdymo praktikos ir puodas skanios sveikos košės.


  2022-09-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt