P0

Miestas, Svarbu

Savivaldybė: Skulptūrų parko krepšinio aikštelė – neesminis pakeitimas (6)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-09-21


„Nuo konkrečių projekto sprendinių keitimo priklauso, ar pakaks parengti naujos laidos statinio (-ų) projekto dokumentą (-us), ar vis dėlto reikės keisti visą projektą išleidžiant naują jo laidą, atlikti visuomenės informavimą ir kreiptis dėl naujo statybą leidžiančio dokumento”, – taip dar praėjusią savaitę Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija „Atvirai Klaipėdai” paaiškino Klaipėdos savivaldybės sugalvotus viražus atsisakant Skulptūrų parke suplanuotos krepšinio aikšteles.

Pačiai Savivaldybės administracijai prireikė beveik savaitės, kad atsakytų į „Atviros Klaipėdos” klausimą, kaip ji elgsis toliau dėl korekcijų, susijusių su automobilių stovėjimo aikštele, krepšinio aikštele ir renginių terasa – rengs tik naują laidą ar keis visą projektą?

Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės atsakyme į dar praėjusį ketvirtadienį išsiųstą klausimą rašoma, jog „remonto projekto keitimų esmė yra susijusi su statybos darbų organizavimo sprendiniais” –  statinių statybą numatoma skaidyti į statybos darbų etapus.

„Pakeitimai nėra susiję su esminių projekto sprendinių keitimu. Todėl, rengiant naują projektą laidą ar projekto sprendinių dokumentą, gauti naują statybą leidžiantį dokumentą neprivaloma”, – tvirtina savivaldybė.

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO), kuri praėjusį penktadienį aptarinėjo šį klausimą, vadovas Mantas Daukšys tada dalinosi įžvalga, kad Savivaldybės administracija šiuo atveju gali gudrauti ir pasinaudoti teise projektą neva skaidyti į etapus ir atidėti kai kurių sprendinių realizavimą neapibrėžtam laikotarpiui. LASKAO valdyboje buvo prieita bendros nuomonės, kad palaikoma Skulptūrų parko rekonstrukcijos projektą rengusi architektė Margarita Ramanauskienė ir manoma, jog turi būti realizuotas toks projektas, koks buvo suderintas, ekspertuotas ir kuriam gautas statybos leidimas.

Tuo metu visuomenės entuziazmas dėl internetinės peticijos, raginančios Skulptūrų parke įrengti krepšinio aikštelę, kaip ir buvo numatyta projekte, atrodo, kad jau nusėdo – nuo praėjusio penktadienio popietės iki šio trečiadienio pietų po ja atsirado tik septyni nauji parašai. Jų dabar yra 713.


  2022-09-21

  6 komentarai “Savivaldybė: Skulptūrų parko krepšinio aikštelė – neesminis pakeitimas”

  1. Avatarplius minus (IP: 195.182.76.3)

   Kas turi šioje srityje profesionalių žinių supranta , kad turi būti realizuotas toks projektas, koks buvo suderintas įstatymų nustatyta tvarka, tame tarpe ir paviešintas (suderintas su visuomene ) , ekspertuotas ir kuriam gautas statybos leidimas. O jo sudedamos dalys , kartu su automobilių parkavimo aikštele , tame tarpe skirta neįgaliesiems , yra privalomos jo sudedamosios dalys, kaip ir kiti statiniai . Žiūrėti STR norminis parkavimo vietų skaičius prie viešųjų objektų…. Ir tas kas iš savivaldybės rašo kitaip, tikrai neturi kompetencijos arba iš baimės dėl savo vietos pataikauja valdantiesiems ..

  2. AvatarMartynai, įdomu: (IP: 78.56.131.163)

   …kuo, kokiais dokumentais remiantis Klaipėdos miesto savivaldybės administracija priėmė sprendimą “nedaryti” parkingo, amfiteatro ir krepšinio aikštelės. Būtų gerai, jei Atvira Klaipėda pareikalautų tų dokumentų iš savivaldybės administracijos. Nes ir dabar yra neaišku, ką konkrečiai nusprendė savivaldybės administracija: ar tuos tris statinius, jų statybą/remontą tik nukelti į kitą statybos darbų etapą, ar nusprendė jų išvis nebestatyti/neberemontuoti. Kas konkrečiai administracijoje nuspręsta dėl viso Parko techninio projekto sprendinių? Ar bus rengiama nauja projekto laida, ar bus rengiamas naujas projektas, daromas esamo projekto keitimas? Juk iš projekto dingsta net trys svarbūs parko infrastruktūros objektai: parkingas, amfiteatras ir krepšinio aikštelė. Ar tyliai tyliai nebus daroma nieko?

   • AvatarAtsakymas (IP: 90.131.41.46)

    Visuomenininkų dėka išgelbeti keli šimtai medžių. Dėl to savivaldybė atsisakė perteklunių nereikalingu aikštelių ir kt šlamšto

  3. AvatarSuprato žmonės (IP: 90.131.34.3)

   Vaikų žaidimo aikštelė lieka. Savivaldybė iškerta apie pusė tūkstančio medžių dėl krepšinio aikštelės ir naujai padarytu taku. Kertama paskutini miesto oaze. O galejo tik dangos pakeisti ir ne vogtti mūsų medžių.

   • AvatarBūtinai užkąskit! (IP: 78.56.131.163)

    Kai kitąkart iš vakaro privartosit – būtinai kuom nors užkąskit. Į projektą ir toliau galit nežiūrėti. Nesivarginkit. O užkąsti prieš komentuojant reikėjo.

   • AvatarPasiūlymas savivaldybėi geras (IP: 90.131.45.211)

    Kai tokius projektus užsakysite , butinai užkaskite, nes girčisusias nekirs tiek medžių dėl trinkelizacijos

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt