P0

Mums rašo

Gimnazijoje – krašto gynybos pagrindai

Atvira Klaipėda

Orinta Adomavičiūtė, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja
2022-09-22


Šiandieniame pasaulyje mums, deja, tenka susidurti su didžiuliais iššūkiais ir grėsmėmis. Norint išgyventi grėsmės, būtina turėti tam tikrų žinių.

Būtent todėl Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje šiais mokslo metais visiems 1-ų gimnazijos klasių mokiniams, besimokantiems pagal pagrindinio ugdymo programą, privalomu ugdymo turinio dalyku tapo „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“.

Svečias, vadovaujantis krašto apsaugos sistemos institucijai, kuri prisideda formuojant valstybės mobilizacijos politiką, atvyko su gausiomis dovanomis.

Nors dalykas yra dėstomas ketvirtus metus (iš pradžių buvo siūlomas kaip pasirenkamas, vėliau tapo privalomu keliose klasėse), tik šiemet jis tapo privalomu.

Gimnazijos direktorės Rasos Mašurinienės teigimu, „įgyvendindami šią ugdymo turinio naujovę, jaučiamės unikalūs Klaipėdos mieste, tačiau, deja, pripažįstame, kad pasigendame panašių patirčių ir didesnio visuomenės dėmesio šiai itin aktualiai veiklai.“

Todėl itin svarbu buvo sulaukti Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktoriaus Virginijaus Vitalijaus Vilkelio vizito. Svečias, vadovaujantis krašto apsaugos sistemos institucijai, kuri prisideda formuojant valstybės mobilizacijos politiką, atvyko su gausiomis dovanomis. Vertingomis knygomis praturtėjo gimnazijos biblioteka, be to, gavome ne tik daug metodinės medžiagos, padėsiančios mokytojui įvairinti pamokų turinį, bet ir vertingų patarimų.

Departamento vadovas pasidalino vertingomis įžvalgomis apie mobilizacijos prasmę, patarė, kokiu būdu gimnazijos bendruomenė galėtų susipažinti su Lietuvos nacionalinio saugumo užtikrinimo sistema, šalies ginkluotosiomis pajėgomis, mobilizacijos ypatumais.

V. V. Vilkelis pažadėjo, kad sieks su mūsų gimnazija bendradarbiauti pilietiškumo, nacionalinio saugumo ir krašto gynybos kompetencijų ugdymo srityje.


  2022-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt