P0

Svarbu, Verslas

Klaipėda šildysis mazutu tik kraštutiniu atveju

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-09-22


„Tik esant šalčio pikui, jei toks bus”, – į klausimą, ar Klaipėda, kaip ir Vilnius, siekdama sumažinti šildymo kaštus gyventojams šiemet degins labai taršų mazutą, atsako Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija” generalinis direktorius.

Pernai vasarį Šilutės plente esančios AB „Klaipėdos energija” katilinėje trumpam buvo užkurtas mazutu vienas iš katilų ir gyventojai netruko tai pastebėti, nes iš kamino kilo itin juodi dūmai. Julijos Abramovos-Zebinės/„Švari pietinė Klaipėda” nuotr.

Pasak jo, natūralu, kad ženkliai išaugus gamtinių dujų kainai, keisis ir šildymo kaina klaipėdiečiams. Netrukus bus žinoma, kokia ji bus spalio mėnesį.

Direktorius teigia, kad dar pavasarį jo vadovaujama įmonė ragino vartotojus, būstų administratorius labai atsakingai rengtis šiam šildymo sezonui. Jis sako, kad sudėtingiausia situacija yra senamiestyje, kur vyrauja seni, nedideli namai. Šių namų administratoriai nėra labai suinteresuoti juos renovuoti – keblu ir reikalauja daug pastangų. Be to, daug būstų čia yra nuomojami, o nuomotojams nelabai rūpi, kokią kainą už šildymą mokės nuomininkai.

Antano Katino teigimu, AB „Klaipėdos energija” turi sukaupusi privalomąjį mazuto rezervą. Tačiau tikimasi, kad šį sezoną jo deginti nereikės – jeigu visi nepriklausomi šilumos tiekėjai vykdys savo įsipareigojimus, jeigu „nestreikuos” įmonės įrenginiai. Ir jeigu nebus ypatingai didelių šalčių.

„Bet kuriuo atveju, vien mazuto mes nedeginame: jei kils būtinybė, vienu metu veiks du degikliai – dujų ir mazuto”, – sakė pašnekovas.

Direktorius sako, kad AB „Klaipėdos energija” turi nepanaudotus leidimus deginti ir dyzelinį kurą, kuris rinkoje yra pigesnis. Anot, jo, dujos – labai brangios, todėl bus stengiamasi kuo mažiau jų deginti.

Pernai vasarį  Šilutės plente esančios AB „Klaipėdos energija” katilinėje trumpam buvo užkurtas mazutu vienas iš katilų ir gyventojai netruko tai pastebėti, nes iš kamino kilo itin juodi dūmai. Tada A. Katinas komentavo, kad minėtasis kaminas yra projektuotas kelis kartus didesniems pajėgumams deginti vien mazutą, tad tokių dūmų sklaida yra tokia, kad tikrai nepasiekia žemės.


  2022-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt