P0

Verslas

Konstitucinis Teismas: Birių krovinių terminalo noras plėstis tikrintas pagrįstai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-22


Konstitucinis Teismas ketvirtadienį konstatavo, kad Konstitucijai neprieštarauja Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo nuostatos, kuriomis reglamentuojama investuotojų, siekiančių investuoti į nacionaliniam saugumui svarbius objektus, atitikties nacionalinio saugumo interesams patikra ir nurodytos grėsmę nacionalinio saugumo interesams keliančios priežastys laikomos nepašalinamomis.

Anot teismo, ši byla nagrinėta pagal pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės individualų konstitucinį skundą.

Informacinė agentūra BNS skelbia, kad tai buvo byla dėl atvejo, kai verslininko Igorio Udovickio ir Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ valdomam Birių krovinių terminalui (BKT) nebuvo leista įsigyti I. Udovickio šeimos valdomos krovos bendrovės Nemuno terminalas akcijų ir plėsti BKT terminalą.

Birių krovinių terminalas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Individualų skundą Konstituciniam Teismui bendrovė pateikė po to, kai Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pernai kovą priėmė galutinį BKT nepalankų sprendimą.

Vyriausybė 2019 metų rugsėjį svarstė sandorį, kuriuo BKT prašė leisti įsigyti Nemuno terminalo akcijas. BKT 2019-ųjų spalį viešai skelbė, jog vyriausybinė komisija rugsėjo 12 dieną nutarė, kad įmonė neatitinka nacionalinio saugumo interesų, o Vyriausybė rugsėjo 30 dieną pavedė vyriausybinei strateginius sandorius tikrinančiai komisijai nustatyti sąlygas įmonės investicijoms – BKT teigimu, jos turėtų siekti apie 70 mln. eurų.


  2022-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt