P0

Regionas

Kuršių mariose pasieniečiai sulaikė keturis girtus sienos pažeidėjus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-22


Kuršių mariose keturi neblaivūs lietuviai kateriu kirto sieną įplaukdami į Rusijos pusę. Netrukus į Lietuvos teritoriją grįžusius pažeidėjus sulaikė atskubėję Neringos pasieniečiai.

Kateriu, kaip vėliau nustatė pasieniečiai, plaukė du neringiškiai ir du mažeikiškiai. Jie prie Kuršių mariose einančios valstybės sienos priplaukė nuo Ventės. Pramogautojus VSAT Pagėgių rinktinės Neringos užkardos pareigūnai užfiksavo sienos kontrolės priemonėmis. Reaguoti nedelsiant buvo išsiųstas greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger“.

VSAT pareigūnai bandė radijo ryšiu susisiekti su pastebėta įgula, tačiau atsakymo nesulaukė. Plaukiojimo priemonė kirto valstybės sieną į Rusijos pusę ir netrukus grįžo atgal į Lietuvą, kur buvo sulaikyta pasieniečių. Paaiškėjo, kad į Rusijos pusę įplaukė du Neringos ir du Mažeikių gyventojai, kuriems yra nuo 48 iki 65 metų.

Pasieniečiai iškart pamatė, kad vyrai neblaivūs. Į Nidos uostą iškviesti policininkai jiems nustatė girtumus nuo 0,98 iki 1,83 prom. Mažiausiai apgirtęs buvo katerį valdęs jo savininkas neringiškis.

VSAT pareigūnai visus keturis vyrus apklausė ir atlikę visus formalumus vėliau paleido. Nagrinėjama visa su įvykiu susijusi medžiaga ir sprendžiama, ar dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėti ikiteisminį tyrimą, ar siena pažeista dėl neatsargumo užsitraukiant administracinę atsakomybę.

Už neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo yra baudžiama administracine tvarka, o pažeidėjams gresia bauda nuo 70 iki 140 eurų. Paaiškėjus, kad toks nusižengimas padarytas tyčia, už jo padarymą atsakomybė numatyta Baudžiamajame kodekse – tokiu atveju laisvės galima netekti iki 2 metų.

Pranešama, jog priėmus procesinį sprendimą, bus įvertinti ir pažeidėjų veiksmai ant vandens: jų atsisakymas sustabdyti plaukiojimo priemonę, jos valdymas esant neblaiviam. Tai jau yra sunkinančios aplinkybės.


  2022-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt