P0

Sportas

Europos judumo savaitės renginiuose dalyvavo 27 uostamiesčio įstaigos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-23


Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis Europos šalyse vykstantis Europos judumo savaitės minėjimas tradiciškai neaplenkė ir Klaipėdos miesto, kuriame ši didžiausia tvaraus judėjimo skatinimo kampanija paminėta kaip niekada aktyviai, pasiūlius gyventojams ir jau įprastomis tapusių veiklų, ir nemažai naujienų.

Organizatorių nuotr.

Šiemet uostamiestyje į kampanijos minėjimą oficialiai užsiregistravo 27 įstaigos, tarp kurių – įvairios sveikatos priežiūros įstaigos, bibliotekos, laisvalaikio užimtumo, kultūros įstaigos ir, žinoma, ugdymo įstaigos – jungėsi net patys mažiausi lopšelių-darželių lankytojai.

Kaip ir įstaigų, taip ir pačių judumo veiklų būta labai daug – nuo įvairių mankštų skirtingoms amžiaus grupėms, žygių pajūriu, estafečių, orientavimosi varžybų, virtualių pasivažinėjimų dviračiais po įvairias Klaipėdos miesto erdves iki savigynos treniruočių, Dienos be automobilio minėjimo, diskusijų apie tvarias transporto priemones, ekskursijos po miestą elektriniu autobusu, įmonių kolektyvus draugėn subūrusios akcijos „Klaipėdos įmonės vaikšto“, daugeliui neįprastos, bet puikių atsiliepimų sulaukusios mažojo futbolo versijos – futbolo vaikščiojant.

Neapsieita ir be tradicinių studentų lenktynių, kurios uostamiestyje rengiamos nuo 2009 metų. Pagrindinis šių draugiškų varžytuvių tikslas – įvertinti miesto infrastruktūros patogumus, pasirinkus įvairias susisiekimo rūšis, šį kartą – maršrutinį taksi, autobusą-ekspresą, paspirtuką, automobilį, elektromobilį, dviratį ir bėgimą.

Organizatorių nuotr.

Praūžus Europos judumo savaitei Lietuvoje, tikimasi, kad tvarumo tema, įvairių renginių, susijusių su fizinio aktyvumo skatinimu, organizavimas daugelyje įstaigų išliks aktualūs ir toliau, neapsiribojant viena savaite, nes juk galiausiai toks ir šios savaitės tikslas – įkvėpti gyventojus tvariems ir sveikatą bei aplinką tausojantiems ilgalaikiams pokyčiams, teigiama pranešime spaudai.


  2022-09-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt