P0

Svarbu, Verslas

Verslo liudijimai kitais metais Klaipėdoje turėtų nebrangti

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-09-23


„Siekiant nebloginti verslo aplinkos ir nemažinti miesto biudžeto pajamų šiuo sprendimo projektu siūloma 2023 m. nekeisti fiksuoto pajamų mokesčio dydžių ir palikti šiais metais galiojančius”, –  rašoma Klaipėdos miesto tarybai Savivaldybės administracijos pateiktame dokumente. 

Didžiausią – 585 Eur – metinį mokestį ir toliau ketinama taikyti tik dviem veiklos rūšims: specialiesiems statybos darbams ir pastatų valymui po statybų.

Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje išliks diferencijuoti mokesčio dydžiai – nuo 1 iki 585 Eur, „atsižvelgiant į veiklos rūšies mąstą, veiklos paklausumą, pajamingumą, veiklos pelningumą bei konkurenciją”.

Rengiant šį sprendimo projektą buvo atsižvelgta į Valstybinės mokesčių inspekcijos rekomendacijas ir įvertinti jos pateikti duomenys apie išduotus verslo liudijimus gyventojams Klaipėdos miesto teritorijoje, jų skaičių, sumokėtą pajamų mokestį ir suteiktas lengvatas.

2020 metais Klaipėdoje buvo  išduoti 7 933 verslo liudijimai, surinkta 592 450 Eur gyventojų pajamų mokesčio, suteikta lengvatų už 119 873 Eur. O pernai išduoti 6 430 verslo liudijimai, surinkta 676 966 Eur gyventojų pajamų mokesčio, suteikta lengvatų už 146 137 Eur.

Tik eurą siekiantis mokestis už verslo liudijimą taikomas 28-ioms mažai populiarioms veiklos rūšims, kurių pajamingumas ir paslaugos kaina rinkoje yra maža. O didžiausias – 585 Eur – metinis mokestis taikomas tik dviem veiklos rūšims: specialiesiems statybos darbams ir pastatų valymui po statybų.

2023 m. planuojama palikti ir šiemet galiojusias lengvatas įsigyjant verslo verslo liudijimus kai kurioms asmenų grupės: nuo sulaukusiųjų senatvės pensijos amžiaus iki asmenų, turinčių tradicinio amatininko statusą, kai įsigyja verslo liudijimą savo tradiciniam amatui. 


  2022-09-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt