P0

Kultūra

Pasivaikščiojimas po Prano Domšaičio kūrybos ekspoziciją atskleis nemažai paslapčių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-24


Spalio 2 d., sekmadienį, 12 val. Prano Domšaičio galerija kviečia pasivaikščioti su gidu po nuolatinę P. Domšaičio kūrybos ekspoziciją ir artimiau susipažinti su autoriaus gyvenimu bei jį supusiu meno pasauliu.

Ekskursijos metu kviečiama keliauti kartu ir pažinti ne tik P. Domšaičio gyvenimą, bet ir didžiąsias XX a. pradžios permainas.

Pranas Domšaitis. Slėnis ir kalnai.

Kelionė prasidės dailininko gimtajame Kruopynų kaimelyje, o baigsis Pietų Afrikos Respublikoje. Pakely lankytojai susipažins su dailininko asmenybe bei kūryba, sužinos, kuris paveikslas pakeitė P. Domšaičio likimą, kas pastūmėjo menininką tapti ekspresionistu.

Ar žinojote, kad Norvegijoje P. Domšaitis bendravo su žymiuoju Edvardu Munchu? Kokią įtaką šis menininkas padarė jo kūrybai? Ką reiškia terminas „išsigimęs menas“? Kodėl Adolfas Hitleris nekentė ekspresionistų?

Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui P. Domšaitis išvyko į Austriją, kurioje praleido vienuolika metų. Šioje šalyje dailininkas pradėjo tapyti gėlių natiurmortus. Kas privertė dailininką užsiimti šiuo romantišku dailės žanru? Kodėl dailininkas emigravo ne į JAV, o į PAR? Kaip P. Domšaičiui sekėsi šioje tolimoje šalyje? Atsakymus į visus klausimus apie dailininko gyvenimo kelią ir kūrybą lankytojai sužinos ekskursijos metu.

Pasivaikščiojimas nemokamas, mokėti reikės tik už lankytojo bilietą: mokiniui – 2,50 Eur, suaugusiajam – 5 Eur, šeimai – 6 Eur.

Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 410 421 arba el. p. domsaicio.edukacija@lndm.lt

Kultūros straipsnių vidus


  2022-09-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt