Sportas

Palangoje prasidėjo Europos kurčiųjų badmintono čempionatas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-25


Sekmadienį Palangoje prasidėjo Europos kurčiųjų badmintono čempionatas – didžiausias metų kurčiųjų sporto įvykis Lietuvoje. Patyrę sportininkai dėl medalių varžysis 9-ąjį kartą, jaunimas iki 19 metų – 2-ąjį.

Lietuvos rinktinė. Augusto Četkausko nuotr.

Baltijos pajūryje rungtyniaus 14 šalių plunksnuotojo kamuoliuko meistrai ir mėgėjai. Lietuvos garbę gins Ignas Reznikas, Kazimieras Dauskurtas, Vaiva Žymantė, Emilija Unte, Veronika Michailova, Aurelija Ramaneckaitė, Marija Rimkutė, Vaidas Voroneckis, Inesa Michailova ir Tadas Rimkus.

Pastarųjų penkių jaunučių ir jaunuolių laukia dvigubas iššūkis. Jie iš pradžių kovos jaunimo iki 19 metų pirmenybėse, o vėliau pasisems patirties suaugusiųjų čempionate.

Šalies rinktinė, vadovaujama Donato Narvilo, kone mėnesį intensyviai rengėsi pirmenybėms.

„Stovyklose buvo visas žaidėjų dešimtukas, todėl galėjome padirbėti iš širdies, – pranešime pažymi D. Narvilas. – Kasdien turėjome po dvi treniruotes, per jas glūdinome įvairius žaidimo komponentus. Visi, ir mūsų lyderiai, ir jaunimėlis, yra geros sportinės formos.“

Paklaustas, ko galima tikėtis Palangoje, klaipėdietis nenorėjo prognozuoti: „Kaip klostysis pamatysime čempionate. Po jo ir pasakysiu, ar išsipildė mano siekiai“.

2018-aisiais Slovakijoje vykusiame Europos čempionate lietuviai laimėjo vien bronzą: K. Dauskurtas (vyrų vienetas), K. Dauskurtas ir I. Reznikas (vyrų dvejetas), I. Reznikas ir E. Unte (mišrus dvejetas). Visose grupėse auksą ir sidabrą iškovojo rusai. Šįkart jų nebus, tad lietuviai turi progą nustverti ir vertingesnius medalius.

Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas viliasi, kad čempionatas Palangoje bus geriausiai surengtas per visą pasaulio kurčiųjų badmintono istoriją, o lietuviai nudžiugins ne tik geru žaidimu, bet ir prizinių vietų gausa. Mūsų žaidėjai Europos kurčiųjų čempionatuose yra iškovoję arti 30 medalių, tad savų žiūrovų palaikomi jie gali pasiekti šią ribą.

Čempionatas baigsis spalio 1 d.


  2022-09-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt