P0

Aplinkosauga, Fotoreportažai, Svarbu

Akmenoje-Dangėje – teršalai (atnaujinta) (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-26


Kretingos rajono  meras Antanas Kalnius sekmadienio vakarą pranešė, kad Padvarių tvenkinyje ties Kurmaičiais buvo pastebėti teršalai.

Antano Kalniaus paskyros nuotr.

Šis tvenkinys yra susidaręs užtvenkus Akmenos-Dangės upę.

„Jau aišku, kad teršalai spėjo pasklisti ir gerokai platesnėje teritorijoje, link Kretingos. Įvykio vietoje dirba ugniagesiai gelbėtojai, aplinkosaugininkai. Kokie teršalai pasklido Akmenoje – tiksliau bus žinoma tik po laboratorinių tyrimų. Šiandien aišku tiek, kad tai tikriausiai ne dyzelinas ar kita kuro rūšis”, – sekmadienio vakarą savo paskyroje „Facebook” tinkle rašė A. Kalnius.

ATNAUJINTA. Pirmadienio vidurdienį meras pranešė, kad siekiant sustabdyti tolesnį teršalų plitimą sekmadienio vakarą buvo pastatytos boninės užtvaros – ties Kurmaičiais ir ties sodyba „Vienkiemis“. Taip pat buvo paimti teršalų mėginiai, kurie išvežti į laboratoriją.

Antano Kalniaus paskyros nuotr.

„Teršalai buvo paplitę gana didelėje teritorijoje. Tiesa, dabar, pakilus vėjui – sklaidosi. Sankaupų dar esama pakrantėse. Taip pat nuostabą kelia tai, kad tamsoje vanduo tiesiog švytėjo ryškia žalia spalva, susidarinėjo gleivės. Pirminiais aplinkosaugininkų vertinimais – tai biologinė tarša. Bet dar reikia sulaukti galutinių tyrimų iš laboratorijos. Tačiau net ir biologinės taršos atveju lieka neaišku, dėl kokių priežasčių ji galėjo susidaryti. Aplinkosaugininkai jau priėmė sprendimą atlikti neplaninius greta veikiančių įmonių patikrinimus. Taip pat sulaukus rezultatų iš laboratorijos bei aplinkosaugininkų sprendimo, bus sprendžiama dėl teršalų surinkimo”, – rašo meras. 


  2022-09-26

  Vienas komentaras apie “Akmenoje-Dangėje – teršalai (atnaujinta)”

  1. AvatarVardas kaip vardas (IP: 212.47.242.200)

   Svarbu kad iki musu nedaeitu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt