P0

Miestas

Kviečia balsuoti už 13 atrinktų dalyvaujamojo biudžeto idėjų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-26


Antrąkart Klaipėdoje vykdomam dalyvaujamajam biudžetui gyventojai iki paraiškų teikimo termino rugsėjo 1 d. iš viso pateikė net 31 pasiūlymą, kaip pagerinti gyvenamąją aplinką, viešąsias erdves Klaipėdos mieste.

Iš jų 29 paraiškos buvo pateiktos elektroniniu būdu platformoje dalyvauk.klaipeda.lt/, dvi pristatytos į Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją. Primenama, jog šiemet idėjas, kaip pagerinti aplinką uostamiestyje, galėjo teikti ne tik klaipėdiečiai, bet visi neabejingi Klaipėdai asmenys, nesvarbu, kur jie gyvena.

Palmiros Mart nuotr.

Savivaldybės pranešime teigiama, jog speciali darbo grupė atliko pateiktų idėjų vertinimą (išnagrinėjo, ar pateikti pasiūlymai atitinka patvirtintos tvarkos reikalavimus, ar juos įmanoma įgyvendinti gyventojų pasiūlytose miesto teritorijose ir kt.) ir galutiniam dalyvaujamojo biudžeto etapui – balsavimui – atrinko 13 gyventojų pasiūlytų idėjų. Su pasiūlymų atmetimo priežastimis idėjų autoriai galės susipažinti portale dalyvauk.klaipeda.lt.

Kaip ir pernai, šiemet gyventojai siūlė įrengti vaikų žaidimo, sporto aikšteles, gėlynus, knygomatus, be to, kai kurios pernai siūlytos, bet nelaimėjusios gyventojų idėjos šiemet buvo pateiktos pakartotinai. Su visomis gyventojų idėjų konkursui pasiūlytomis iniciatyvomis galima susipažinti čia.

Balsavimas už geriausias idėjas startuos jau antradienį, rugsėjo 27 d., ir truks daugiau negu mėnesį – iki lapkričio 7 d.

Beje, balsuoti už labiausiai patikusias idėjas galės jau tik klaipėdiečiai (teikti idėjas galėjo visi jų turintys) – Klaipėdos mieste savo gyvenamąją vietą deklaravę, vyresni nei 16 metų asmenys.

Balsavimas vyks dalyvauk.klaipeda.lt/, į šį tinklapį taip pat bus nukreipiama apsilankius Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt.

Tie, kas neturi galimybės balsuoti internetu, balsuoti galės atvykę į savivaldybės administraciją arba artimiausiame savivaldybės bibliotekos padalinyje. Laimėjusių iniciatyvų autoriai turės teisę susipažinti su projektų vykdymo eiga.

Balsavimo rezultatus paskelbti numatoma iki lapkričio 11 d. Už patraukliausių gyventojams idėjų įgyvendinimą bus sumokėta iš miesto biudžeto lėšų. Vienos laimėjusios idėjos įgyvendinimui iš miesto biudžeto bus skiriama iki 50 tūkst. eurų.

Dalyvaujamojo biudžeto projektams įgyvendinti šiemet bus skirta 100 tūkst. eurų.

Miesto straipsnių vidus


  2022-09-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt